חשד לפיגוע טרור: שלושה בני אדם נהרגו היום (שישי) באירוע ירי המוני בבסיס חיל הים בפנסקולה שבפלורידה. לפי הדיווחים שמגיעים מזירת האירוע, לא ברור עדיין אם ההרוגים הם אזרחים או חיילים. היורה, סטודנט ממוצא סעודי חוסל בידי סגן השריף המקומי. המלך הסעודי: "מעשה נפשע שלא מייצג את הסעודים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

סמוך לשעה 6:30 בבוקר (שעון פלורידיה) פתח היורה באש בבסיס חיל הים, הרג שלושה ופצע 11 נוספים. בין הפצועים שני סגני השריף המקומי כשאחד מהם הוא זה שהצליח לחסל את היורה. בבסיס מועסקים כ-16 אלף אנשי צבא ו-7,400 עובדים אזרחיים. מדובר על בסיס היסטורי שנמצא בעיר פנסקולה ובו יש מוזיאון תעופה של הצי הלאומי.

"זה כמו להיות בסצנה מסרט" אמר דיוויד מורגן, השריף של מחוז אסקמביה, שם התרח הירי. קפטן טימות'י קינסלה, קצין בכיר במחנה אמר שהוא יהיה סגור בימים הקרובים עד לסיום החקירה. 

שעות לאחר הפיגוע, המלך הסעודי אמר לנשיא טראמפ שהורה לשירותי הביטחון שבממלכה שלו לשתף פעולה עם הרשויות החוקרות את האירוע בארצות הברית, וכינה את המעשה "תקיפה מחרידה". המלך הסעודי הוסיף: "המעשה הנפשע הזה לא מייצג את הסעודים שרואים באמריקנים חברים". 

זה אירוע הירי השני שמתרחש בצבא ארצות הברית השבוע כשביום רביעי התרחש אירוע דומה בבסיס חיל הים בפרל הארבור שבהוואי. אז פתח חייל באש לעבר מספנה של חיל הים והרגו שני עובדים והתאבד.