הדיון בערעור שהגישה נעמה יששכר על עונשה החל היום (חמישי) בבית המשפט ברוסיה. נעמה לא נכחה בדיון, אלא הופיעה בשיחת וידאו. בהמשך הועברה בקשה לשופטים שנעמה תגיע לדיון משום ששיחת הווידאו מקשה עליה, אך התביעה הביעה התנגדות לכך והשופטים, 2 מתוכם נשים, דנו בבקשה והכריעו כי בשבוע הבא יתקיים דיון נוסף בנוכחותה.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

עורך דינה דרש שנעמה שתהיה נוכחת פיזית בדיון -  וערעורו אכן התקבל, והדיון כאמור נדחה למועד מאוחר יותר. "אני מקווה שהיא באמת תבוא", אמרה אמה של נעמה, יפה יששכר, לפני תחילת הדיון, בשיחה עם חדשות 12. "זה תלוי בשופטים. היא הגישה בקשה כן להיות נוכחת".

בתום הדיון הקצר, שבו השתתפה נעמה באמצעות שיחת וידאו, אמרה אמה יפה לחדשות 12: "קשה לראות אותה ככה מאחורי הסורגים. אבל היא מרשימה אותי כל פעם מחדש, איזו ילדה. עמדה שם עם הנוכחות שלה. לכן חשוב שהיא תהיה פה בפעם הבאה - כי יש לה אנרגיה, היא אדם שמשפיע. הם ייראו כאן איזה מן בן אדם היא. קשה לראות את זה במסך, אי אפשר לראות את זה ככה והתרגום גם היה גרוע".

עורכי דינה של נעמה אמרו: "אנחנו מקווים שהשופטים ישמעו את טיעונינו, ויקבלו את ההחלטה הנכונה - לשחרר את נעמה. את כל השאר קשה לצפות".

יפה יששכר והאחות ליעד מגיעות לבית המשפט
יפה וליעד יששכר, היום

הדיון בערעורה של יששכר התקיים היום לאחר שלפני חודשיים נגזרו על יששכר שבע וחצי שנות מאסר בגין החזקה בלתי חוקית של סמים - זאת לאחר שבכליה נמצאו תשעה גרמים של חשיש, בזמן שעשתה דרכה חזרה מהודו לישראל. מדובר בעונש חמור באופן תקדימי, שכן במקרים דומים בעבר הסתפקו הרשויות ברוסיה בקנס כספי. 

נעמה יששכר (צילום: מתוך "חדשות הבוקר" עם ניב רסקין, קשת 12)
נעמה יששכר. מבקשת להיות נוכחת בדיון | צילום: מתוך "חדשות הבוקר" עם ניב רסקין, קשת 12

ראש הממשלה נתניהו ביקש מנשיא רוסיה פוטין לשחרר את יששכר מהכלא, אולם עד כה בקשתו טרם נענתה - ככל הנראה, בשל העובדה שנחתם צו ההסגרה של ההאקר הרוסי אלכסיי בורקוב לארה"ב, בניגוד לעמדת רוסיה, שביקשה להסגירו אליה. 

נעמה יששכר , במעצר כבר 4 חודשים במוסקבה
במעצר כבר חודשים ארוכים. יששכר

אתמול פורסם סרטון שהפיקו בני משפחתה של יששכר, ובו ידוענים מנסים לעורר מודעות נוספת למצבה הבעייתי. בסרטון, שמלווה בכתוביות ברוסית, פונים הידוענים לראש הממשלה בבקשה להמשיך לפעול למענה של נעמה. 

בהכנת הידיעה השתתף כרמל ליבמן.