האם הפנייה של נעמה יששכר לשופטים תשפיע על הערעור? בית המשפט ברוסיה החל היום (חמישי) לדון בערעורה של הישראלית, שנשלחה ל-7.5 שנות מאסר בגלל החזקת סמים. עם זאת, השופט הסכים לבקשת ההגנה ודחה את המשך הדיון בשבוע על מנת שיששכר תוכל להשתתף בו פיזית ולא דרך באמצעות שיחת וידאו. אימה יפה עדכנה את הפעילים לאחר הדיון והביעה אופטימיות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"חשוב לי להגיד תודה לכל מי שהיה על קוצים, במתח ובציפייה גדולה במשך כל הבוקר הקשה הזה", כתבה בעמוד הפייסבוק "רוצים את נעמה". האם הוסיפה: "התמיכה וההתעניינות שלכם חיזקה אותי מאוד, הרגשתי שכל עם ישראל מגבה אותנו בחדר הדיונים".

על התנהלות בתה בדיון באמצעות וידאו אמרה: "נעמה הגיבורה פנתה לשופטים, וביקשה דרך המצלמה שיאפשרו לה להיות נוכחת, שיתנו לה לקחת חלק בדיון שיקבע את גורלה. היא קרעה את ליבי, וכנראה שהצליחה להשפיע על השופטים".

לדבריה, "הפנייה הישירה שלה אל השופטים גרמה להם לקחת הפסקה להתייעצות. כשהם יצאו נצמדנו כולנו בסמוך למצלמה כדי שנעמה תראה אותנו, היא הייתה בשוק, חייכה ופרצה בבכי. כשחזרו השופטים הם החליטו לקבל את בקשת נעמה. הדיון נדחה כדי שנעמה תוכל לקחת בו חלק". את הפוסט סיכמה יפה יששכר במילים: "תודה לכם, אני אופטימית, תהיו גם אתם".

 

בתום הדיון הקצר, שבו כאמור השתתפה נעמה באמצעות שיחת וידאו, אמרה יפה יששכר לחדשות 12: "קשה לראות אותה ככה מאחורי הסורגים. אבל היא מרשימה אותי כל פעם מחדש, איזו ילדה. עמדה שם עם הנוכחות שלה. לכן חשוב שהיא תהיה פה בפעם הבאה - כי יש לה אנרגיה, היא אדם שמשפיע. הם ייראו כאן איזה מן בן אדם היא. קשה לראות את זה במסך, אי אפשר לראות את זה ככה והתרגום גם היה גרוע".

עורכי דינה של נעמה אמרו: "אנחנו מקווים שהשופטים ישמעו את טיעונינו, ויקבלו את ההחלטה הנכונה - לשחרר את נעמה. את כל השאר קשה לצפות".

יפה יששכר והאחות ליעד מגיעות לבית המשפט
יפה וליעד יששכר, היום

הדיון בערעורה של יששכר התקיים היום לאחר שלפני חודשיים נגזרו על יששכר שבע וחצי שנות מאסר בגין החזקה בלתי חוקית של סמים - זאת לאחר שבכליה נמצאו תשעה גרמים של חשיש, בזמן שעשתה דרכה חזרה מהודו לישראל. מדובר בעונש חמור באופן תקדימי, שכן במקרים דומים בעבר הסתפקו הרשויות ברוסיה בקנס כספי. 

נעמה יששכר (צילום: מתוך "חדשות הבוקר" עם ניב רסקין, קשת 12)
נעמה יששכר. מבקשת להיות נוכחת בדיון | צילום: מתוך "חדשות הבוקר" עם ניב רסקין, קשת 12

ראש הממשלה נתניהו ביקש מנשיא רוסיה פוטין לשחרר את יששכר מהכלא, אולם עד כה בקשתו טרם נענתה - ככל הנראה, בשל העובדה שנחתם צו ההסגרה של ההאקר הרוסי אלכסיי בורקוב לארה"ב, בניגוד לעמדת רוסיה, שביקשה להסגירו אליה. 

נעמה יששכר , במעצר כבר 4 חודשים במוסקבה
במעצר כבר חודשים ארוכים. יששכר

אתמול פורסם סרטון שהפיקו בני משפחתה של יששכר, ובו ידוענים מנסים לעורר מודעות נוספת למצבה הבעייתי. בסרטון, שמלווה בכתוביות ברוסית, פונים הידוענים לראש הממשלה בבקשה להמשיך לפעול למענה של נעמה. 

בהכנת הידיעה השתתף כרמל ליבמן.