שודדים באנגליה פרצו אתמול (שבת) לארמון בלנהיים באוקסופרד, מקום הולדתו של ווינסטון צ'רצ'יל, וגנבו אסלה העשויה כולה זהב ושוויה כמיליון פאונד. המשטרה מחפשת אחר החשודים ומבקשת את עזרת הציבור במציאתם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

האסלה היא למעשה מיצג אומנותי של האומן האיטלקי מאוריציו קטלן, והיא הגיעה לאוקסופרד כחלק מתערוכה שהוצגה בארמון. היא נוצרה במקור עבור מוזיאון גוגנהיים בניו יורק ונושאת את השם "אמריקה", במסגרת ביקורתו של קטלן על התרבות בארה"ב.

לפני מספר שבועות, עם ההודעה על הגעת התערוכה לאנגליה, התראיין הלורד מארלבורו האחראי על האחוזה המארחת והבטיח: "האבטחה מספקת, עשיתי את כל הבדיקות ואיש לא יוכל לגנוב את האסלה". למרות זאת, הצליחו חבורת השודדים לחדור אל המקום ולצאת עם הפריט מבלי להיתפס.

המשטרה מחפשת אחר הגנבים והאסלה היקרה, ועד כה נעצר אדם אחד בן 66. המשטרה מבקשת את עזרת הציבור במידע נוסף שיכול לסייע במציאת החשודים. מעבר לערכו של הפריט הגנוב, הפריצה גרמה נזק רב למוזיאון, וזאת לאור העובדה שמדובר באסלה מתפקדת שבאי התערוכה היו רשאים להשתמש בה - כל אחד למשך 3 דקות. בעקבות המקרה המוזיאון סגר את שעריו למשך היום וככל הנראה שכך יהיה שגם מחר.