על רקע הודעת הוועד האולימפי אתמול (ראשון) כי הם נשקלת דחייה של האולימפיאדה הקרובה שאמורה להיערך בקיץ בטוקיו שביפן, אומר היום הג'ודאי הישראלי אורי ששון כי לדעתו זהו הדבר הנכון לעשות: "קודם כל בגלל העניין הבריאותי. להכניס 11 אלף ספורטאים לתוך מקום אחד ולצפות שלא יהיה ביניהם מגע וקרבה כזו או אחרת זה מסוכן מאוד בריאותית".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על האימונים וההכנות לקראת האולימפיאדה, סיפר ששון: "אמנם התאמנתי 3 וחצי שנים, אני ושאר חבריי לנבחרת בדיוק לרגע הזה, אבל זה כבר עניין בריאותי. אני לא לבד, אני שומע מכל הסביבה שלי שכולם מסכימים שצריך לדחות. גם מדינות כמו קנדה ואוסטרליה הודיעו שהן יחרימו את המשחקים אם הם יתקיימו בקיץ - זה אומר המון".

"אני כבר כמה שבועות לא יכול להתאמן בג'ודו, לפי ההנחיות של משרד הבריאות", המשיך ששון. "אני אמנם שומר על כושר אבל זה רחוק מלהיות מספיק. לצפות מספורטאים ששבועות רבים לא התאמנו כמו שצריך, כל כך קרוב לאולימפיאדה, שפשוט יחזרו יום אחד לשגרה ויתכוננו לאולימפיאדה זה לא הגיוני".

הג'ודאי הישראלי גם דיבר על הבעיה שנוצרה בהשגת הקריטריון למשחקים. חלק מחבריו לנבחרת לא השיגו עדיין את הכרטיס לאולימפיאדה למרות שהיו קרובים לכך, ולא נראה שתינתן להם ההזדמנות. "אולימפיאדה אמורה לסמל אחווה, שוויון, זה לא מתחבר לי עם מה שקורה עכשיו".

גם הגולש והמדליסט האולימפי שחר צוברי, מוותיקי המשלחת הישראלית שמתכונן לאולימפיאדה הרביעית שלו, נקרע בין הרצון להתחרות לבין ההעדפה שהמשחקים יתקיימו בתקופה טובה יותר: "אנשים באמת לא יגיעו לשיא שלהם בקיץ כי ההכנה שלהם נפגעת משמעותית. זה יהיה נכון לדחות את המשחקים כדי לתת לספורטאים את האפשרות לעשות הכנה יותר טובה".

זאת המציאות של ספורטאים בחלקים גדולים בעולם – מציאות שבה הם נמצאים בהסגר, או בבידוד, ובוודאי לא יכולים להתאמן כפי שצריך לאירוע השיא בחייהם. עושה רושם שבקרוב מאוד המצב הזה יוביל לכך שגם אולימפיאדת טוקיו 2020, כמו אליפות אירופה בכדורגל שאמורה הייתה להתקיים לפניה, תידחה בשנה.