המאבקים הפוליטיים בממשלה בין כחול לבן לבין הליכוד הם דבר שבשגרה. שתי מפלגות השלטון מתעמתות זו עם זו כמעט על כל נושא שעל סדר היום באופן קבוע, וגם הסערה שהתחוללה שלשום (שישי) באולפן התוכנית "אופירה וברקוביץ'" בקשת 12 הובילה לעימות נוסף. שר התרבות והספורט חילי טרופר ביקר את השרה מירי רגב, קודמתו בתפקיד, על אמירתה נגד אייל ברקוביץ': "הפוליטיקה תישאר בצד, מאמן לאומי לנבחרת ישראל ימונה בצורה מקצועית בלבד". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"משרד הספורט תחתיי יתנהל באופן ממלכתי וענייני", הבהיר השר טרופר, בהודעה שיצאה מלשכתו. "שווה לחזור על מה שאמור להיות בסיסי: עמדה פוליטית מסוימת לא צריכה להיות קשורה לתפקיד מאמן הנבחרת". הוא סיכם את דבריו ואמר: "אני מציע לכולם להימנע מכל אמירה שמנסה להתערב בהליך בחירה לתפקיד מקצועי בתחום הספורט".

חילי טרופר (צילום: n12)
שר התרבות והספורט חילי טרופר | צילום: n12

"הוא לא יהיה מאמן נבחרת ישראל", הוסיף ח"כ זוהר, "את חושבת שאין ליכודניקים שאוהדים את נבחרת ישראל? הוא לא ראוי. ברגע שהוא אומר אמירה כזו - הוא לא ראוי יותר לשום תפקיד בענף הספורט, שיישאר בטלוויזיה וימשיך לבלבל את המוח. בסופו של דבר בן אדם שאין לו לגיטימציה ציבורית לא יכול להיות מאמן נבחרת. אם הוא ירצה וההתאחדות לכדורגל תרצה למנות אותו לתפקיד - יש מספיק אנשים שיוכלו למנוע את המינוי שלו. שיתבייש לו".

שלשום בתוכנית "אופירה וברקוביץ" התפתח עימות חריף בין מגיש התוכנית וכדורגלן העבר אייל ברקוביץ' לבין שרת התחבורה מירי רגב, שהתארחה באולפן. רגב, שכיהנה בקדנציה הקודמת כשרת התרבות והספורט, דרשה מברקוביץ' להתנצל על כך שאמר ליו"ר הקואליציה מיקי זוהר בתוכנית הקודמת כי הליכוד מתנהל כ"ארגון פשיעה".

"כל עוד אתה לא תתנצל בפני הליכודניקים - לעולם לא תהיה מאמן נבחרת ישראל", אמרה רגב לברקוביץ'. "אני אומרת לך שבכל מקום שאני אהיה, עד שאתה לא תתנצל בפני מיליון וחצי ליכודניקים שקראת להם 'חברים בארגוני פשע', כמו שדודו טופז קרא לנו 'צ'חצ'חים', וכמו שאחרים קראו לנו מנשקי קמעות". ברקוביץ' והשיב: "התכוונתי רק אלייך ואל כל הלהקה שלך, להקת מלוקקים".

בתוך כך, ולאחר הסערה שהתחוללה – ברקוביץ' סיפר כי הוא מתכוון להתמודד על תפקיד מאמן הנבחרת. "הלוואי שאהיה מאמן נבחרת ישראל, אני מתכוון להציג את מועמדותי פעם נוספת", אמר בשיחה עם אתר one.