חוגגים את שחרור האסירים בביתוניא (צילום: רויטרס)
שמחה בעזה, היום | צילום: רויטרס

בין ברכות לאיחולים - תגובות נרחבות ברשות הפלסטינית להשלמת עסקת שליט: בעוד שראשי ההנהגה הפלסטינית ברצועת עזה וברמאללה מברכים על שובם של מאות האסירים במסגרת העסקה, שבים הפלגים החמושים לאיים לחטוף חיילים נוספים.

בשעות הצהריים התקבלו האסירים המשוחררים בחגיגות ובשמחה רבה. בכיכר "אל-כתיבה" בעזה חגגו כ-200 אלף בני אדם את שובם של האסירים שגורשו לרצועת עזה. בקבלת הפנים הרשמית נטלו חלק בכירי חמאס - ובהם ראש הממשלה אסמאעיל הנייה, שר הפנים פתחי חמאד ובכירים בהנהגה המדינית והצבאית.

ברמאללה נאם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן באירוע בהשתתפות אלפים במוקטעה. "נשחרר גם את מרוואן ברגותי, אחמד סעדאת ואיבראהים חאמד", הבטיח הראיס בנאומו ושיבח את האסירים ששוחררו לגדה המערבית. "הקרבתכם ועשייתכם לא הייתה לשווא". לטענתו, הרשות הפלסטינית תהיה מעורבת בהרכבת רשימת 550 האסירים הנוספים שישוחררו במסגרת חלקה השני של העסקה - בעוד כחודשיים.

"לא נשקוט עד שנרוקן את בתי הכלא"

אך לצד הברכות, שבו לעלות היום קולות האיומים מעזה. דובר ועדות ההתנגדות העממית, אבו מוג'אהד, הודיע לאחר השלמת העסקה כי בכוונת הפלגים החמושים בעזה לשוב ולחטוף חיילים. "אנחנו ממשיכים בחטיפת חיילים - עד שנרוקן את בתי הסוהר מאסירים", אמר אבו מוג'אהד. איום דומה השמיע דובר הזרוע הצבאית של החמאס, אבו עוביידה, כשאמר בהודעה קצרה בכלי התקשורת של החמאס: "לא נשקוט עד שנרוקן את אסירינו מבתי הכלא".

אוטובוס אסירים (צילום: חדשות 2)
אסירים משוחררים היום במסגרת העסקה | צילום: חדשות 2

זמן קצר לאחר השלמת העסקה, אמר סגן ראש הלשכה המדינית של החמאס, מוסא אבו מרזוק, כי כעת מושקעים מאמצים להשיב את תשע האסירות הנוספות הנמצאות בישראל - ושלא שוחררו במסגרת העסקה. ברגע האחרון ניסה חמאס לכלול את תשע האסירות - אך המצרים דחו את הבקשה והודיעו כי העסקה סגורה.

בואו להתעדכן לפני כולם - בחדשות 2 בפייסבוק

מאבטחים את העברת שליט, היום
חוגגים ומאיימים | צילום:
גלעד שליט חזר - סיקור מיוחד:

גלעד שליט: "התגעגעתי למשפחה שלי"

שידור חי: עסקת שליט דקה אחרי דקה

חגיגות בעזה, ברפיח ובביתוניא: "ניצחון של האסירים"

הושלמה העברת האסירים ליו"ש

מיוחד: הדרך של גלעד בחזרה הביתה

צפו: חגיגות שמחה במצפה הילה

חמאס: הצבנו אבטחה חסרת תקדים סביב גלעד

"מאיר דגן אמר: העסקה הנוכחית גרועה"

הנשיא פרס: "הצלת נער אחד - ערך מוסרי עליון"

הלו"ז הסופי להגעתו של גלעד שליט

צבי שליט: "5 שנים וחצי של מועקה"

בפעם האחרונה: מניין הימים בשבי

העולם מתרגש לקראת שחרור גלעד שליט