הטלוויזיה המצרית פרסמה היום ריאיון ראשון עם גלעד שליט בתום חמש שנים וחצי של שבי בידי חמאס. בריאיון אמר שליט: "אני מאוד נרגש, לא ראיתי אנשים". שליט אמר כי חמאס התייחס אליו טוב, וסיפר שבמהלך תקופת השבי הוא האזין לרדיו וקרא עיתונים. להפתעתה של המראיינת מהטלוויזיה המצרית הוא אף סיפר שעודכן על המהפכה במצרים.

גלעד חזר לישראל - משדר מיוחד לאורך כל היום

"אני מאוד נרגש, אני מרגיש לא הכי טוב ומחכה לפגוש כל כך הרבה אנשים", אמר בפתח הראיון שנערך בשפה האנגלית, תורגם לעברית וערבית. "אני מודה לכולם על המאמצים. לא ראיתי הרבה אנשים, אבל פגשתי אנשים מפעם לפעם וידעתי שפועלים לשחרורי. אלו היו שנים רבות. קיבלתי את הידיעה על שחרורי לפני כשבוע. הרגשתי את זה רק ברגע האחרון. איני יכול לתאר את רגשותיי, ארבל חששתי שהמגעים עלולים להשתבש".

"אני חושב שהמצרים הצליחו, ביחסים טובים עם החמאס וכן עם ישראל, בסיוע שלהם להשלים את העסקה", הוסיף שליט, שנראה חיוור ונרגש, אך עונה בצורה פיקחת לשאלות. "התגעגעתי מאוד למשפחתי, התגעגעתי לחבריי, לצאת ולפגוש אנשים, לדבר איתם ולספר להם את מה שעבר עלי. אפשר היה לבצע את העסקה בזמן קצר יותר".

"אני מאוד אשמח שהאסירים ישתחררו - אבל שלא ישובו להילחם בישראל", אמר שליט בסיום דבריו בראיון. "אני מקווה שהעסקה הזאת תקדם את השלום בין הפלסטינים לישראל, ושתסייע לשיתוף פעולה בין הצדדים".

כאן בחדשות 2 באינטרנט אנו מעבירים משדר מיוחד לאורך כל היום לרגל שובו של גלעד שליט, כולל דיווחים ועדכונים בשידור חי מכל מוקדי ההתרחשות בישראל, בעזה וביהודה ושומרון, ובליווי כתבי ופרשני חדשות ערוץ 2.

מוקדם יותר פרסם הארגון את התמונה שלה כולנו חיכינו: תמונות ראשונות של החייל החטוף גלעד שליט, ככל הנראה רגעים אחרי שיצא מהשבי בעזה. בתמונות נראה גלעד הולך על שתי רגליו, כשהוא חובש כובע מצחייה שחור ולובש בגדים ארוכים.

התמונות ששודרו בטלוויזיה המצרית מתעדות את רגע העברתו של שליט משליטת החמאס לידי המצרים. בתמונות נראה אחמד אל-ג'עברי, מפקד הזרוע הצבאית של החמאס, מוציא באופן אישי את שליט מן הרכב - ומעביר אותו, בליווי אנשי חמאס ופעילים מצריים - לידי הנציגים המצריים.

שחרור גלעד שליט (צילום: חדשות 2)
גלעד שליט לאחר שיצא מהשבי | צילום: חדשות 2

ראש מטה המאבק לשחרורו שמשון ליבמן אמר לאחר שידור התמונות: "אני אקח אוויר כי קשה לי לדבר, אני פשוט מתרגש ודומע. זאת השמחה האמיתית, זה מה שניסינו לעשות חמש שנים וחצי. השגנו את זה. גלעד לא יודע עד כמה ביטחון הוא נותן היום לכל כך הרבה צעירים".

ליבמן הוסיף: "אני מקווה שהוא מרגיש טוב ונקבל אותו במצב טוב ואני מקווה שיצליח לבנות את חייו מהיום אנחנו סיימנו מאבק ונצטרך לקפל את הדגלים ולהשאיר את דגל ישראל".

בואו להתעדכן לפני כולם - בחדשות 2 בפייסבוק

גלעד שליט חזר - סיקור מיוחד:

גלעד שוחח עם הוריו: "שיחה מרגשת מאוד"

שידור חי: עסקת שליט דקה אחרי דקה

חגיגות בעזה, ברפיח ובביתוניא: "ניצחון של האסירים"

הושלמה העברת האסירים ליו"ש

מיוחד: הדרך של גלעד בחזרה הביתה

צפו: חגיגות שמחה במצפה הילה