בליכוד נשמעת היום ביקורת חריפה על דבריה של ציפי לבני, שטענה כי העסקה לשחרור גלעד שליט עם חמאס "החלישה את ישראל".

ח"כ אופיר אקוניס אמר הבוקר בריאיון לערוץ החדשות כי "נדמה לי שמוטב היה לגברת לבני להישאר לנפוש על חופי קפריסין מאשר לתת את הריאיון המביך הזה לידיעות הבוקר. גלעד שליט נפל בשבי חמאס במשמרת של הגברת לבני, היא הייתה שרה בכירה וממלאת מקום ראש הממשלה. אני לא יודע אם לא ניסתה, אבל היא לא הצליחה להחזיר את גלעד שליט", תוקף אקוניס.

"יש רגעים בהם אופוזיציה מתייצבת לצידה של הממשלה, זה טוב למדינה, לממשלה ולאופוזיציה", אמר אקוניס והדגיש: "אני חושב שבשלושת השנים בהם מכהנת הממשלה היו רגעים שהייתה נדרשת אחדות לאומית, אך במקרה של עסקת שליט לא הייתה התלכדות לאומית".

לבני: "ישראל נחלשה בעקבות עסקת שליט"

לאחר שהחליטה שלא להתבטא בעת ביצוע העסקה לשחרור החייל גלעד שליט, מתבטאת הבוקר לראשונה יו"ר האופוזיציה בנוגע לחילופי השבויים. "ישראל נחלשה בעקבות עסקת שליט", אומרת הבוקר לבני בשורה של ראיונות לכלי התקשורת,"יש פוטנציאל לנזק אסטרטגי" וכן "נחצו קווים אדומים".

גלעד שליט בבית כבר חמישה ימים, זאת לאחר ביצוע העסקה עם חמאס לשחרורו. במשך התקופה בחרה לבני שלא להתייחס לביצוע העסקה ולמחיר שישראל שילמה עבור החייל החטוף וכעת היא מדברת: "עם ישראל כפה על הממשלה את ההחלטה לשחרר את גלעד", אמרה.

בראיון מציינת לבני כי חובתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לבצע מהלך מדיני דרמטי כי "אנחנו בדקה ה-90", אמרה, והוסיפה כי ההחלטה לשחרר את שליט פוגעת בכושר ההרתעה של ישראל ויש לכך משמעות ביטחונית חמורה: "חמאס התחזק", מזהירה לבני.

לסיכום מעבירה לבני ביקורת חריפה על ממשלת נתניהו ואומרת כי זו "ממשלה ימנית קיצונית, שבמקום לנהל משא ומתן עם גורמים מתונים, היא מחזקת את חמאס, מקבלת את הלגיטימיות שלו ופוגעת באבו מאזן".

בואו להתעדכן לפני כולם - בחדשות 2 בפייסבוק