מובארק בימים טובים יותר (צילום: AP)
מובארק. העונש המירבי - מוות בתלייה | צילום: AP

בקהיר נפתח הבוקר משפטו של נשיא מצרים המודח חוסני מובארק. הוא יישב בתא מסורג בבית המשפט באקדמיה לשוטרים בבירה המצרית, יחד עם שני בניו ובכירים במשטרו המופל.

הצטרפו לשידור החי מפתיחת המשפט

המפגינים הרבים מחוץ לאולם בית המשפט, שנבלמים על ידי אלפי שוטרים, דורשים עונש מוות למובארק, והדבר לא מופרך. אחד האישומים נגדו הוא הרג מפגינים, אישום שהעונש עליו נע בין 15 שנות מאסר - לתלייה.

הסעיפים האחרים בהם מואשם מובארק: שחיתות וניצול מעמדו כנשיא, עבירה שהעונש עליה הוא 5-15 שנות מאסר. שחיתות בעניין עסקת הגז עם ישראל, עבירה שהעונש עליה גם הוא נע בין 5 ל-15 שנים ושחיתות והפקעת קרקעות בעיר שארם א-שייח', עבירה שהעונש עליה הוא 5-15 שנות מאסר בפועל.

מפת האישומים (צילום: חדשות 2)
מפת האישומים | צילום: חדשות 2

בניו גמאל ועלאא יתמודדו היום לצידו של אביהם בן ה-83 עם אישומים בגין שחיתות וניצול מעמדם בשלטון. העונש הצפוי: 5-15 שנות מאסר.

מי שעלול לשלם גם הוא בחייו על פשעים שביצע בעודו בשלטון, הוא שר הפנים בזמן הפגנות הדמים במדינה, חביב אל-עאדלי. הוא נאשם בפשעים נגד העם המצרי והוראה לפתוח באש על מפגינים. העונש הצפוי לו נע בין 15 שנות מאסר ועד עונש מוות בתלייה.

בכלוב המסורג שהוכן מבעוד מועד באולם בית המשפט יישבו הבוקר גם 6 קצינים בשירותי הביטחון המצריים. הם נאשמים בפשעים נגד העם המצרי והוראה לפתוח באש על מפגינים. כמו אל-עדאלי, העונש שלהם אם יורשעו, הוא 15 שנות מאסר - עד מוות בתלייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק