פעם הם כבשו את הכותרות - לטוב ולרע, והיום הם נעלמו. חדשות 2 באינטרנט חוזרים במדור מיוחד אל האנשים שנעלמו מעין הציבור כדי לברר איפה הם היום. והפעם - נציגת ישראל באירוויזיון גלית בורג-מיכאל - גלית מהצמד הבלתי נשכח "גילי וגלית".

השנה הייתה 1989. האורות על במת קדם האירוויזיון נדלקו, ואל הבמה נכנס צמד אלמוני עם שם קליט - "גילי וגלית". הנער עם הקול הילדותי והצעירה החייכנית כבשו את הקהל ואת השופטים - וטסו לתחרות הגדולה באירוויזיון בשווייץ. אבל גם ההתפלקות החביבה בשירה של גילי באירופה לא עשתה את זה לאירופה, והם חזרו לארץ מדורגים במקום ה-12 המאכזב. ומאז, פחות או יותר, לא שמענו מהם.

גלית בורג מיכאל - איפה הם היום ? (צילום: חדשות 2)
גלית בורג-מיכאל | צילום: חדשות 2

את גלית בורג-מיכאל מצאנו השבוע שמחה ומאושרת עם קריירה שונה לגמרי - בעלת מכון קוסמטי. אבל את האהבה הישנה היא לא זונחת, ומדי פעם היא "חוטאת בשירה". לפעמים היא אפילו משלבת את שני הדברים יחד - שירה וקוסמטיקה. כן, מסתבר שזה אפשרי.

המוזיקה היא חלק בלתי נפרד מחייה. מעטים יודעים כי אביה היה בן-דודו של הזמר הישראלי-צרפתי המפורסם, מייק ברנט, ממנו "שאבה" את אהבתה למוזיקה ולבמה. היא תמיד חלמה להופיע על במות. "רציתי לממש את הכישרון שלי - והצלחתי", היא מעניקה סיכום ביניים.

הופיעה עם סטיבי וונדר במנהטן

לאירוויזיון הגיעה, כמה ישראלי, לגמרי במקרה. "דודה שלי הייתה הפקידה של שלמה צח, שכתב שירים רבים לקדם האירוויזיון, והיא זו שהפגישה בינינו הרבה לפני האירוע עצמו", סיפרה. גילי נתנאל, אז בן 12, אמנם הוגדר כ"ילד פלא", אבל עבור מארגני התחרות הייתה חסרה לידו דמות נוספת, וגלית, אז בת 20, עם הכישרון והשם הנכון, הייתה שם. ולא, הם לא אחים.

גלית בורג מיכאל - איפה הם היום ? (צילום: חדשות 2)
משלבת קוסמטיקה ושירה, גלית בורג מיכאל | צילום: חדשות 2

מאז אותה שנה, שיא הקריירה של שניהם, גילי וגלית לא חזרו להופיע יחד. גלית התגוררה לסירוגין עם בעלה בארצות הברית והביאה לעולם שני ילדים. אולם את המוזיקה היא לא זנחה. ב-2005 השיקה את אלבום הבכורה שלה "נוגעת בך". מבחינתה, היא אף רשמה שיא בקריירה שלה בניו יורק כשהופיעה עם המתופף של סטיבי וונדר בוויליג' שבמנהטן.

בתפוח הגדול היא לא הרגישה בבית. "כשישבתי בבית בניו יורק הרגשתי ברחוב, ובארץ כשאני הולכת ברחוב אני מרגישה בבית", היא אומרת. אז הם חזרו לארץ והשתכנו בחדרה.

דרך המלך מבחינה - הקבלה

גלית בורג מיכאל - איפה הם היום ? (צילום: חדשות 2)
יש סיכוי לחידוש של דרך המלך? | צילום: חדשות 2

במקביל לקריירה המוזיקלית, בורג-מיכאל, היום בת 41, מתעסקת מאז שנות ה-90 בקוסמטיקה ומעניקה טיפולי גוף וריפוי בשיטת הרייקי. בנוסף, היא גם מתעסקת בעולם הקבלה, שלדבריה העניק לה מעין חוש שישי. בזכות העיסוק בקבלה היא הרחיבה את תפיסת עולמה ורואה בכל דבר סיבה ותוצאה.

אבל העיסוק בגוף ובנפש לא הרחיק ממנה את המוזיקה. היא איננה מפסיקה לשיר ועושה זאת לרוב באירועים פרטיים. את השילוב המושלם עושה גלית במסיבות רווקות, שם היא משלבת את כל התחומים בהם היא עוסקת.

מבחינתה, היא באמת על דרך המלך. "בזמנו לא הבנתי את המילים של השיר", היא מודה. "היום אני מבינה שעליתי על דרך המלך. אני אפילו רוצה היום לעשות קאבר לשיר". האם גילי ירים את הכפפה?

ואיפה גילי, אתם שואלים. אמו של הילד שהיום כבר בן ה-32, סיפרה לחדשות 2 באינטרנט שהוא חי בלונדון. שם הוא מתעסק, אל תופתעו, במוזיקה.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

עוד בסדרה:

לאן נעלמת, איציק מרדכי?