כמעט לכל אדם יש את הרגעים המביכים שלו, אך יש אישיות אחת שבעשור האחרון הצליחה להתעלות מעל כולם בכל הקשור לפאדיחות מול עדשות המצלמה. נשיא ארצות הברית לשעבר ג'ורג' בוש הוא ללא ספק אחד המנהיגים ש"נתפס" בהכי הרבה רגעים מביכים, ולכן אולי יזכר יותר מכל - כנשיא שזרקו עליו נעליים.

"חוסר טאקט" הוא ביטוי שאפשר לייחס לנשיא לשעבר. במהלך ביקור בבייג'ין אותו ערך בשנת 2006, נאלץ בוש לספוג מטר שאלות עוינות מצד הכתבים במקום. כשסוף סוף הגיע הרגע לנטוש את הבמה, ניגש בוש לדלת וניסה לפתוח אותה, עד שהבין לחרדתו, שהדלת נעולה.

כנראה שבוש היה גם נשיא בעל כישורי ספיגה מכובדים. הוא נפל מול המצלמות, קיבל מכה בראשו כשניסה לצאת ממטוס הנשיאותי אייר פורס 1 ואפילו חטף מכה מכדור בייסבול בגבו, בזמן שניסה להפגין את כישרונו במשחק. אך כמעט לכל אותם רגעים מביכים הגיב הנשיא לשעבר בחיוך.

"בלי עיסויים בגב"

בוש אף דאג להעביר מסרים חשובים לאומה מול מסכי הטלוויזיה, אחד מהם שהיה ככל הנראה מניסיון אישי לא מוצלח - "צריך ללעוס את בייגלה לפני שבולעים אותו בשלמותו".

מעבר ללהביך את עצמו הצליח בוש להביך גם מנהיגי עולם נוספים. קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל הוכתה בתדהמה לאחר שבוש ולא אחר, החל לעסות את כתפיה בפסגת ה-G8 שהתכנסה ברוסיה ביולי 2006. חצי שנה לאחר מכן בזמן שביקרה מרקל בבית הלבן, הבין בוש את טעותו והכריז על מדיניות חדשה למפגש - לא לכלול עיסויים בגב.

בנוסף פישל בוש בשאלון טריוויה על מנהיגי העולם כשלא ידע לענות על שאלות רבות, ניסה לכדרר כדורסל ללא אוויר בפורום של מנהיגים רבים ואפילו רגע בודד שבו מעד בדרך לרכבו תועד לנצח. 

אך חוסר הטאקט שלו כמעט ועלה לו ביוקר כשאירח את מלכת אנגליה בבית הלבן במאי 2007. בוש כשל בלשונו כשהוסיף 200 שנים לגילה של המלכה, פליטת פה שזיכתה אותו במבט נוזף, שרק אם יכולה לנעוץ בבנה.

המשימה (טרם) הושלמה

רגע מביך נוסף ומפורסם מאוד של הנשיא לשעבר היה לאחר שהקניט את כתב ה"לוס-אנג'לס טיימס" שהרכיב משקפי שמש בזמן שהעז להפנות לעברו שאלה. רק כעבור מספר רגעים הבין בוש שהעיתונאי שאותו העליב הוא כמעט עיוור, וההתנצלות המיידית לא אחרה לבוא.

את הרגע בו רקד יחד עם אשתו לורה באפריקה יתכן וירצה לשכוח גם כן, אבל אין ספק, שהרגע שהתברר בדיעבד כמזיק ביותר לתדמיתו של הנשיא התרחש ב-1 במאי 2003. בוש הכריז על הצלחת המלחמה בעירק כשמאחוריו מתנוסס שלט ענק "המשימה הושלמה", בזמן שבפועל, כוחות הקואליציה עדיין שם, ומניין ההרוגים ממשיך לעלות עד עצם היום הזה.

חדשות 2 מסכם את העשור:

סיכום שנת 2003

סיכום שנת 2002

סיכום שנת 2001

אירוע העשור של ליאור פרידמן

אירוע העשור של תמר איש שלום

אירוע העשור של דני דויטש

אירוע העשור של דפנה ליאל

מהו אירוע העשור של שגיא בשן?

מהו אירוע העשור של עודד בן עמי ואהרון ברנע?

הזוגות הבולטים של העשור

האסונות המשמעותיים של העשור

החידושים וההמצאות של העשור

הנשים המשפיעות ביותר של העשור

הסיפורים שנגעו לליבנו

האירוע הכלכלי החשוב של העשור

הסיפורים המדהימים של העשור