במסגרת פרויקט "סיכום העשור" של חדשות 2 באינטרנט, אנו מציגים בפניכם בכל יום בחודש דצמבר את האירועים המרכזיים שעיצבו את עשר השנים האחרונות. כתבי חברת החדשות בחרו את האירוע הבולט ביותר מבחינתם בעשור החולף, והפעם: דפנה ליאל.

בעיניה של ליאל, הסרט "אמת מטרידה" המבוסס על ספרו של סגן נשיא ארה"ב לשעבר אל גור, הוא האירוע החשוב ביותר בעשר השנים האחרונות. "החיים שלי מתחלקים לשניים", מנמקת המבזקנית וכתבתנו בירושלים את הבחירה. "לפני ואחרי שנחשפתי לסרט בשנת 2006".

"הסרט הכיר לי מונחים בסיסיים כמו התחממות גלובאלית, המסת קרחונים, וגזי חממה", מודה ליאל. למרות שהוא לא הפך אותה למומחית גדולה בתחום, הצליחה היצירה לשכנע גם אותה לשנות את אורח חייה לטובת הדורות הבאים, ולא לחשוב רק במונחים של חמש הדקות הקרובות.

הרושם שנשאר

"גם היום, שלוש שנים אחרי, הרושם לא התפוגג", מדגישה ליאל. "הגרפים של אל גור חוזרים אליי בכל פעם שאני מורידה מוצר מהמדף, מדליקה את האורות בבית או יורדת למחזר בקבוקים".

למי שטרם צפה ב"אמת מטרידה", יש לדפנה הסבר משכנע מדוע לרוץ ולעשות כך. "אולי את העשור הבא תתחילו עם סרט טוב ומעורר מחשבה. למרות הטענות האחרונות בדבר אי דיוקים בנתונים - אי אפשר להתווכח עם ההשפעה שלו", היא מסכמת.

רגע לפני שהעשור מסתיים, בואו לבחור את אישיות העשור שלכם!! הצביעו בסקר המפורסם בדף האוהדים של חדשות 2 בפייסבוק

חדשות 2 מסכם את העשור:

סיכום שנת 2003

סיכום שנת 2002

סיכום שנת 2001

אירוע העשור של ליאור פרידמן

אירוע העשור של תמר איש שלום

אירוע העשור של דני דויטש

אירוע העשור של דפנה ליאל

מהו אירוע העשור של שגיא בשן?

מהו אירוע העשור של עודד בן עמי ואהרון ברנע?

הזוגות הבולטים של העשור

האסונות המשמעותיים של העשור

החידושים וההמצאות של העשור

הנשים המשפיעות ביותר של העשור

הסיפורים שנגעו לליבנו

האירוע הכלכלי החשוב של העשור

הסיפורים המדהימים של העשור