במסגרת פרויקט "סיכום העשור" של חדשות 2 באינטרנט, אנו מציגים בפניכם בכל יום במהלך כל החודש את האירועים המרכזיים והבולטים בעשר השנים האחרונות. אז איך אפשר לסכם את העשור הראשון של המילניום השלישי, מבלי לבחור את האנשים שחתומים על הרגעים הזכורים לנו ביותר?

עכשיו אנחנו נותנים לכם הגולשים את ההזדמנות להשמיע את קולכם, ולקבוע מי זכאי לתואר המחייב: אישיות העשור. התלבטנו בין לא מעט מועמדים ולבסוף צמצמנו את הרשימה הארוכה לעשרה בלבד.

1. ברק אובמה - הנשיא ה-44 של ארה"ב עשה היסטוריה כשהפך לנשיא האמריקני-אפריקני הראשון בתולדות האומה. אובמה הצליח לכבוש את לב האמריקנים והעניק תקווה חדשה לאזרחים שכבר אמרו נואש ממעלליו של ג'ורג' בוש הבן. פחות משנה לאחר שנבחר, הוא אף זכה בפרס נובל לשלום, בהחלטה שהפתיעה לא מעט אנשים.

2. מארק צוקרברג - את השם שלו אתם אולי לא מכירים, אבל מארק צוקרברג אחראי להתמכרות שמבזבזת לא מעט מהזמן של כולנו. היהודי הצעיר ייסד את הרשת החברתית הפופולרית פייסבוק המונה כ-350 מיליון חברים מרחבי העולם. בדרך, כמובן, הוא גרף גם לא מעט כסף.

3. סוזן בויל - ברגע אחד הצליחה הרווקה הסקוטית לרגש מיליוני צופים עם קולה המרטיט. למרות גילה המבוגר והמראה האנטי-כוכבת שלה, הפכה בויל לסנסציה עולמית במהרה. סרטון האודישן שלה הוכתר כנצפה ביותר באתר יו-טיוב בשנה החולפת ואלבום הבכורה שלה נחל הצלחה מסחררת.

4. גלעד שליט - ב-25 ביוני 2006 נכנס גלעד לתודעה וללב של כולנו. חוליית חמאס חטפה את החייל סמוך למעבר כרם שלום במהלך מתקפה מתוכננת ומאז הוא מוחזק בשבי במקום לא ידוע.

5. אופרה ווינפרי - האישה העשירה בעולם הבידור הטילה השנה פצצה. ווינפרי הודיעה למעריציה כי החליטה לפרוש מתכנית האירוח האהובה שלה לאחר 25 עונות. תכנית הסיום, שבזכותה הפכה המגישה הפופולרית למיליארדרית, תשודר ב-2011.

6. מייקל ג'קסון - רגע לפני מה שאמור היה להיות הקאמבק הגדול שלו - תמה הקריירה המפוארת של מלך הפופ. ביוני 2009 הלך ג'קסון לעולמו, לאחר שלקה בדום לב בביתו. מבחינת מעריציו של הכוכב - מייקל אמנם מת, אבל המוזיקה שלו תישאר לנצח.

7. שמעון פרס - אחרי לא מעט הפסדים צורמים ועלבונות, הצליח בעשור האחרון פרס להפוך סוף סוף לקונצנזוס. ב-2007 הושבע הפוליטיקאי הוותיק לנשיא התשיעי של מדינת ישראל ונראה כי הוא נהנה מכל רגע.

8. סדאם חוסיין - בסוף שנת 2006 יצאו אלפים לרחובות לחגוג את הוצאתו להורג של הרודן העירקי. אחרי שנים בהם שלט בידי רמה על עמו, הועמד סדאם לדין על פשעים שביצע נגד האנושות ונתלה בכלא המרכזי בבגדד.

9. רוג'ר פדרר - השוויצרי קר הרוח הפך בשנת 2009 לשחקן הטניס הגדול בהיסטוריה. פדרר קבע שיא זכיות בטורנירי גרנד סלאם, 15 במספר, והשאיר מאחור ענקים כמו פיט סמפראס ואנדרה אגאסי.

10. בנזיר בוטו - ראש ממשלת פקיסטן לשעבר והאישה הראשונה ששימשה כמנהיגת מדינה מוסלמית נרצחה בדצמבר 2007 בפיגוע התאבדות כשבועיים לפני הבחירות. בעיני רבים נחשבה בוטו, ששבה למולדתה אחרי שמונה שנות גלות, לסמל הדמוקרטיה ועליית הכוח הנשי בעולם.

אז איך בוחרים? ניתן להצביע בטוקבקים או בסקר המפורסם בדף האוהדים של חדשות 2 בפייסבוק. את התוצאות נפרסם כאן באתר בהתאם לבחירות הגולשים, וכך תזכו לראות מי היא האישיות שהשפיעה על הישראלים יותר מכל במהלך העשור האחרון.

חדשות 2 מסכמים את העשור:

סיכום שנת 2004

סיכום שנת 2003

סיכום שנת 2002

סיכום שנת 2001

אירוע העשור של ליאור פרידמן

אירוע העשור של תמר איש שלום

אירוע העשור של דני דויטש

אירוע העשור של שגיא בשן

מהו אירוע העשור של עודד בן עמי ואהרון ברנע?

הזוגות הבולטים של העשור

האסונות המשמעותיים של העשור

החידושים וההמצאות של העשור

הנשים המשפיעות ביותר של העשור

הסיפורים שנגעו לליבנו

האירוע הכלכלי החשוב של העשור

הסיפורים המדהימים של העשור