חובבי תיאוריות הקונספירציה חגגו בשבועות האחרונים בעקבות סרטון שהופץ על ידי לא אחרת מאשר סוכנות החלל נאס"א. בתיעוד נראים עשרה אובייקטים שמסתובבים סביב תחנת החלל הבין-לאומית ועד כה לא נמצא להם הסבר מניח את הדעת.

האירוע מגיע פחות מחודש אחרי שהפנטגון פרסם דוח ובו הוא טוען כי ישנן תופעות בלתי מוסברות ולא שללו באופן גורף את הסיכוי שמקורן בחייזרים. בדוח, שבו נכתב מעט מאוד, טענו החוקרים כי לא מצאו ראיות לקיומם של חיים מחוץ לכדור הארץ, כך שאת העב"מים לא הגדירו כחייזרים. על אף שלא סיפקו ראיות להתקדמות טכנולוגית גדולה של הרוסים של הסינים, בכל זאת הודו החוקרים בכך שהטכנולוגיות המשפרות עשויות להוות הסבר אפשרי לתופעת העב"מים. בנוסף, הבהירו מחברי הדוח כי התופעות ה"לא ברורות" אינן קשורות לפעילות הצבא האמריקני. "יש מגוון רחב של תופעות שראינו שהכנסנו בסופו של דבר לקטגוריית ה'אחר', אין לכך הסבר בודד", ציינו.

הסרטון שודר בשידור חי באחד מהאירועים של נאס"א מתחנת החלל ונקטע בפתאומיות. לאחר מכן פורסם חלק מהתיעוד בעמוד יוטיוב פופולרי של "Mr MBB333" ומשם הסעיר מאוד את חובבי החייזרים. "האובייקטים הבלתי מזוהים חגו מעל כדור הארץ", כתב חוקר העב"מים שהעלה את התיעוד לרשת. "זה מה שתועד מתחנת החלל הבין-לאומית מעל האוקיינוס האטלנטי". הרבה מאוד השערות ותיאוריות הועלו על ידי הגולשים וחלק מהן אף דיברו על עב"מים שעוקבים אחרי בני האדם כבר אלפי שנים ונקראים "לוויין האביר השחור".