הדיון בבג"ץ בנושא הוועדה לבחירת שופטים נדחה בשל סוגיית לוין. טרם נמסר מועד חדש. ייתכן שהשופטת ענת ברון כבר לא תדון בתיק לאור המועד החדש והפרישה הקרובה שלה. גם נשיאת העליון אסתר חיות צפויה לפרוש לפני הדיון הצפוי בבג"ץ. דחיית הדיון מגיעה לאחר שהבוקר פרסמה היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב-מיארה את עמדתה לגבי דרישת שר המשפטים יריב לוין לביטול הצו על תנאי שהוציא בג"ץ בעתירה לכינוס הוועדה לבחירת שופטים, וקבעה כי "אין צורך בביטול הצו".

בהרב-מיארה ציינה כי יש לאפשר לשר ולממשלה להגיש תשובה נוספת מטעמם. "אין צורך בביטול הצו, אבל יש לאפשר לשר המשפטים ולממשלה להגיש תשובה נוספת מטעמם, שבה יוכלו להוסיף על תגובתם שכבר הוגשה, ככל שיראו בכך צורך", מסרה.

לקריאת התגובה המלאה של היועמ"שית

ביום שלישי יערך הדיון בבג"ץ בעתירות נגד החלטת שר המשפטים לוין שלא לכנס את הוועדה לבחירת שופטים לאחר חודשים ארוכים. בבג"ץ הוציאו צו על תנאי שבו דרשו מלוין לנמק את ההחלטה, ובעקבות כך לוין והממשלה הגישו בקשה לביטול הצו בשל "חוסר סמכות".

בתגובת הממשלה ושר המשפטים נכתב: "בכל הכבוד הראוי, בית המשפט איננו מוסמך לקבוע עבור המשיבים, ובוודאי כאשר מדובר בשר המשפטים ובממשלת ישראל, מה ייכתב בתצהיר התשובה, והדבר נתון גם הוא לשיקול דעתם הבלעדי של המשיבים". 

הדיון בעתירות יתקיים בהרכב של שלושה שופטים: ענת ברון, יעל וילנר ודוד מינץ. העתירות נגד ההחלטה של לוין הוגשו בידי מפלגת יש עתיד, התנועה לאיכות השלטון וקבוצה נוספות הכוללת כמה עשרות עותרים. בשל הצו החדש שהוציא בג"ץ, העותרים ומהשיבים לא יטענו בזה אחר זה, אלא שר המשפטים לוין יידרש להוכיח ולהסביר מדוע הוועדה לא כונסה.