בישיבת הממשלה שהתקיימה אמש (רביעי) הייתה אמורה לעלות לאישור תוכנית גדולה לשיקום הצפון. אולם, בממשלה דחו את ההצבעה ומתכננים להצביע עליה רק בשבוע הבא - שבעה חודשים לאחר פרוץ המלחמה. 

הממשלה הבטיחה לא מעט לתושבי הצפון לאורך הדרך בעניין הזה. כך למשל, ראש הממשלה נתניהו אמר לראשי הרשויות בצפון בחודש ינואר: ״כבר בימים הקרובים נביא את החלטת הממשלה לפיתוח הצפון שמתגבשת בימים אלה, על סך 3.5 מיליארד שקלים״. השבוע רה״מ נפגש שוב עם ראשי הרשויות ואמר: ״יש לנו דד-ליין של 48 שעות להחלטה ואנחנו נסיים את זה מיד״.    

יש לציין כי התוכנית לשיקום הצפון הוגדלה משמעותית לעומת מה שתוכנן במקור, אך יחד עם זאת הממשלה הבטיחה כבר תוכניות רבות לתושבי הצפון ולא עשתה דבר בעניין.

רה״מ הבטיח ביום ראשון: ״הצפון ישגשג״

במהלך הפגישה עם ראשי הרשויות בצפון, שהתקיימה ביום ראשון, רה״מ נתניהו נשאל ״איך מחזירים את התושבים המפונים?״. נתניהו השיב: ״יש לי תוכנית סדורה להחזיר את התושבים עם ביטחון מלא״. עם זאת, הוא סירב לפרוס את תוכניתו עבור ראשי הרשויות אבל הבטיח: ״הצפון ישגשג״.

בהודעה רשמית שפרסמה לשכת רה״מ אחרי הפגישה, נתניהו סירב לנקוב בתאריך חזרת התושבים לבתיהם: ״אני לא הולך להגיד לחיזבאללה מה אנחנו הולכים לעשות. אני לא משתף אויב מושבע שלנו בתאריכים ואיך בדיוק נעשה את זה. בתחבולות תעשה לך שלום וביטחון, אבל גם מלחמה״. הוא הוסיף: ״אנחנו מחויבים להחזיר את הביטחון, ואנחנו נעשה את זה. כרגע נפתור את הדברים שהעלתם. אם נעמוד בכל הדברים האלה הצפון יפרח, זה הולך לקרות בדרום וזה יקרה גם בצפון״.