יו"ר הקואליציה אופיר כץ הוריד הבוקר (שלישי) מסדר היום את "חוק הרבנים" השנוי במחלוקת, זאת לאחר שיחה שקיים עם ראשי סיעות הקואליציה. לבלום את החוק השנוי במחלוקת. החוק היה אמור לעלות לדיון בוועדת החוקה, חוק ומשפט - ונבלם ברגע האחרון.

"לאחר שיחתי עם ראשי סיעות הקואליציה, וכן לאחר שיחתי עם יו"ר ש"ס הרב אריה דרעי, הוחלט כי בעת הזו לא נכון לקדם חקיקה שנויה במחלוקת", מסר כץ. "על כן, הצעת חוק הרבנים תרד מסדר היום. בימים אלו החובה עלינו היא לשאוף לאחדות בעם כמה שניתן".

חה"כ רוטמן אמר לאחר הודעתו של כץ: "מאז תחילת המלחמה בוועדת החוקה העברנו בהסכמות ובפשרות עשרות רבות של חוקים בנושאים רבים ומגוונים. אני מקווה ובטוח שגם על הנושאים בהם איננו מסכימים נדע לנהל את המחלוקות בצורה עניינית שתכבד את העם, את הכנסת ואת מדינת ישראל".

בחודש יוני אישרה הממשלה את הצעת החוק לבחירת רבני הערים בישיבה מיוחדת שלא מן המניין, כחלק משלים למה שכונה "הרפורמה המשפטית". החוק מציע לשנות את האופן שבו נבחרים רבני ערים, והוא יעניק למעשה יותר כוח למועצת הרבנות הראשית על חשבון הרשות המקומית. באמצעות החוק, שחשוב מאוד לש"ס, תוכל הרבנות הראשית למנות מינויים רבים ובהם רבני ערים, רבני שכונות, ורבני אזורים ומושבים.

גנץ, סער, שיקלי, גוטליב, דלאל, סעדה, אילוז (עיבוד: פלאש 90, דוברות הכנסת)
גנץ, סער, שיקלי, גוטליב, דלאל, סעדה, אילוז | עיבוד: פלאש 90, דוברות הכנסת

למרות הפרידה הפוליטית, גנץ וסער החליטו להטיל וטו על הצעת חוק, וחברי כנסת נוספים מהקואליציה הודיעו שהם מתנגדים לו גם וקראו להסיר אותו מסדר היום - השר שיקלי וחברי הכנסת אילוז, גוטליב, סעדה ודלאל פנו לרה"מ והסבירו כי זהו חוק "שמעורר ויכוח נוקב, והוא האחרון שנכון לקדם בשעת מלחמה".