סיעת הימין הממלכתי של גדעון סער, יחד עם סיעת המחנה הממלכתי של בני גנץ, החליטו היום (שני) להטיל וטו על המשך קידום הצעת חוק שירותי הדת היהודיים - הנוגעת לבחירות רבני עיר, רבנים אזוריים, רבני יישוב ורבי שכונות. חה"כ זאב אלקין, ממפלגתו של סער, הודיע על כך ליו"ר הקואליציה חה"כ אופיר כץ. מדובר בשיתוף הפעולה הפוליטי הראשון של השניים - מאז שסער הודיע על התפצלות סיעתו מזו של גנץ. 

חבר מפלגתו של גנץ, חבר הכנסת והשר לשירותי דת לשעבר מתן כהנא, התייחס בחשבון X שלו להצעת החוק שתעלה לדיון בוועדת חוקה ביום שלישי. "הברית הפוליטית שסמוטריץ' כרת עם המפלגות החרדיות ממשיכה לדהור קדימה - וממשיכה להרוס".

"מה שסמוטריץ' וש"ס עושים עכשיו, זה להעביר את כל כוח בחירת הרבנים לידיים של ש"ס", הוסיף כהנא. "הם יוכלו לכפות על ערים רב כרצונם. הם יוכלו לכפות על ערים רב שלא עשה שירות צבאי, ומורידים באופן משמעותי את אחוז הנשים בגוף הבוחר. הברית הפוליטית שסמוטריץ' כרת עם המפלגות החרדיות היא לגיטימית, אבל חייבים להבין את המשמעויות שלה".

לפני כשבוע, השר גדעון סער הודיע על פירוק המחנה הממלכתי - והשותפות עם השר גנץ. במכתב ששלחו חברי הסיעה לועדת הכנסת, נכתב: "אנו חברי הכנסת הח"מ, הנמנים על מפלגת תקווה חדשה-הימין הממלכתי, מודיעים בזאת על התפלגותנו מסיעת המחנה הממלכתי והקמת סיעה חדשה בכנסת בשם הימין הממלכתי". גנץ כתב בחשבון X שלו לאחר הודעת סער: "תודה ובהצלחה". 

בכנס פעילים שקיימה מפלגתו תקווה חדשה-הימין הממלכתי, הדגיש סער את רצונו להצטרף לקבינט המלחמה: "אני מכבד את ידידי, נציגי המחנה הממלכתי בקבינט המלחמה, אך לצערי הם אינם מבטאים בו את הקול, העמדות והדגשים שאני הייתי מביא לשם. לכן, בשמכם, אני מביע פה את דרישתנו להצטרף לקבינט המלחמה ולהיות חלק מההשפעה על המדיניות", אמר.