ראש הממשלה נתניהו קיים הערב (שבת) מסיבת עיתונאים, והתייחס להמשך הלחימה ברצועת עזה. "בשבוע הקשה הזה שבו איבדנו לוחמים גיבורים אני חוזר בפניכם אזרחי ישראל על המחויבות שלנו למלא את צוואתם ולהשיג את כל יעדי המלחמה - לחסל את החמאס, להשיב את החטופים ולהבטיח שעזה לא תהיה עוד איום על ישראל", התחייב ראש הממשלה. "אין לנו שום אפשרות אחרת, מלבד ניצחון מוחלט. גם אם זה ייקח זמן - לא נרפה מהמשימה".

נתניהו הציג את הספר מיין קאמפ בערבית שנמצא ברצועה, ואמר: "לעולם לא נשכח את הזוועות של 7 באוקטובר, את הטבח האונס והרצח, את ההתעללות והחטיפות. עד היום כבר השבנו 110 מהחטופים ואנחנו מחויבים להשיב את כולם הביתה. אנחנו עסוקים ועוסקים בזה סביב השעון, כולל עכשיו. לעולם לא נסלח על מה שהמפלצות של החמאס עשו לבנינו ובנותינו ולכן אין תחליף לניצחון המוחלט. חייבים לנצח, וננצח".

הוא גם התייחס לצווי הביניים שהוציא בית הדין הבין-לאומי בהאג נגד ישראל: "עצם הנכונות לדון בזה מוכיחה שרבים בעולם לא למדו דבר מהשואה. אבל אנחנו כן למדנו. הלקח המרכזי של השואה הוא שרק אנחנו נגן על עצמנו הוכחות עצמנו - איש לא יעשה זאת עבורנו.  אנחנו נלחמים מלחמה שאין צודק ממנה עם צבא שאין מוסרי ממנו. מלחמה שנכפתה עלינו על ידי אויב נתעב. אם הייתה להם את האפשרות - הם היו שוחטים את כולנו".

נתניהו מחזיק בספר "מיין קמפף" שכתב היטלר בתרגום לע (צילום: לע"מ)
נתניהו מחזיק בספר "מיין קמפף" שכתב היטלר בתרגום לערבית | צילום: לע"מ

בהתייחס לשאלת חדשות 12 על הקמת ועדת חקירה ממלכתית, אמר נתניהו: "את החקירות והבדיקות צריך לעשות בגמר המלחמה, בטח לא בעיצומה. אני לא רוצה שקצינים, מפקדים וגם מדינאים יעסקו בלחפש עורכי דין. אני חושב שזו טעות. צריך להתעסק רק בדבר אחד - בניצחון במלחמה. הממשלה היא שתחליט בעניין הזה בבוא העת ולא הגורמים הכפופים לה".

נתניהו השיב לחדשות 12 גם על סערת חברת מפלגתו טלי גוטליב, שהפיצה תאוריות קונספירציה. "המשרד שלי גינה את הדברים ואני חשבתי שהם לא ראויים. גם לחשוף זהות של איש השב"כ זה לא דבר ראוי. אני חוזר על כך אבל יש הרבה דברים הזויים שנאמרים ולצערי בניגוד לעמדה שאני נוקט חבריי באופוזיציה אומרים דברים מאוד חסרי אחריות".

על חסימות משאיות הסיוע בידי משפחות החטופים בכרם שלום הבהיר נתניהו: "אני מבין ברוח המשפחות אבל זולא המדיניות שלנו, ואנחנו הנחינו את הרמטכ"ל לטפל בדבר הזה כי יש לנו צורך מלחמתי להבטיח את האספקה המינימלית הזו".

מטה משפחות החטופים הגיב לאחר מסיבת העיתונאים של רה"מ: "מצפים מרה"מ לזכור שהוא נבחר ציבור שתפקידו לתקן את המחדל, ולא לנזוף במי שבני משפחתם נחטפו. אם המשפחות לא יגייסו את תמיכת העולם והציבור לשחרור החטופים, הם יסיימו כמו רון ארד. גם להם המלצתם שלא להפגין, לא לצעוק ולא להעלות את המחיר. ואז שכחתם אותו. לו היו נעה, יאיר ואבנר מוחזקים כעת בידי חמאס במנהרות עזה בידי מרצחים מתועבים, היו מר נתניהו ורעייתו איתנו במתחם המשפחות בכיכר החטופים נלחמים על חייהם".