חברת הכנסת טלי גוטליב מהליכוד שוב מעוררת סערה, הפעם בעקבות ציוץ מאתר שמפיץ תאוריות קונספירציות שבאחת הכתבות שבו הדהד ציוץ שלה - שהוכח כשקרי וגרר אפילו הכחשה מראש הממשלה. גוטליב פרסמה בחשבון ה-X (טוויטר לשעבר) שלה "ידיעה" על כך שראש המוסד דדי ברנע קיבל ידיעה מארה"ב ולפיה יירטו שיחה בין בעלה של שקמה ברסלר ליחיא סינוואר 4 ימים לפני מתקפת הפתע. הטענה הזו, נזכיר, פורסמה על-ידי גוטליב עצמה לפני המלחמה - והובילה להכחשה חריפה אז מצדה של לשכת רה"מ בשם המוסד.

גם הפעם נאלץ המוסד לפרסם הודעה בעקבות הציוץ, שבו כתב: "מדובר במחזור של ידיעה שקרית. ראש המוסד לא נפגש, לא שוחח ולא זימן לפגישה את שקמה ברסלר מעולם. מדובר בפעם שנייה שבה חברת הכנסת גוטליב מפיצה שקרים משוללי כל יסוד".

"עדנה קרנבל מפרסמת שארה"ב יירטה שיחות בין בעלה של שקמה ברסלר לגדול המרצחים יחיא סינוואר מספר ימים לפני התופת", כתבה חברת הכנסת ל-63 אלף עוקביה ברשת החברתית והוסיפה: "ראש המוסד זימן את ברסלר לפגישה. זוכרים שרשמתי כאן על פגישה בין ברסלר לראש המוסד? זוכרים שמשרד רה״מ הוציא הכחשה לדבריי ואני הבהרתי שאני עומדת מאחורי דבריי? המקורות שלי ברזל!".

באתר המדובר, שפרסם את ה"ידיעה", נכתב במפורש שמה של גוטליב ונטען גם כי בעלה של שקמה ברסלר הוא סגן ראש השב"כ ושאפילו נחקר בחשד לבגידה ונטען כי המתקפה הרצחנית של החמאס יצאה לפועל באמצעות "בגידה מבפנים": "זה לא קשור לצו איסור פרסום אחר על מישהו שהתחפש לחייל ומכר מידע לגורמים מפוקפקים.  זה קשור לאם-אימא של הבגידה מבפנים".

אלא שב"פייק ריפורטר" - מיזם מחקר בשיתוף הציבור שנאבק בפעילות זדונית ברשתות ובפייק ניוז - מיהרו לבדוק את התכנים שהפיצה חברת הכנסת: "הפצת מידע כוזב! חברת כנסת בישראל מפיצה ידיעות כוזבות שמקורן באתר קונספירציות מפוקפק שנתפס כמה וכמה פעמים בהפצת שקרים מוחלטים. האתר המכונה "עדנה קרנבל" עסק בימים האחרונים בהפצת ידיעה שקרית לפיה בעלה של שקמה ברסלר הוא סגן ראש השב"כ וכי הוא נעצר על בגידה. השקר מופץ באינטנסיביות ברשתות החברתיות ואפליקציות המסרים. בדיקה שלנו: בעלה של שקמה ברסלר הוא לא סגן ראש השב"כ והוא לא עצור. פייק מוחלט. שתפו בכל מקום בו השקר מופץ".

שלשום עוררה חברת הכנסת סערה אחרת, לאחר שסייעה בהפצת השמועות שנפוצו לפני שהותר לפרסום אסון קריסת המבנים ברצועה עזה שבו נפלו 21 לוחמים בתקרית הקשה ביותר מאז החל התמרון הקרקעי. גוטליב צייצה על "שמועות איומות ומפחידות" וקראה לממשלה להוציא הודעה לתקשורת, "כי בינתיים השמועה עוברת בקצב אש ושורפת את לב שומעיה".