"שר המשפטים" או "יו"ר תקווה חדשה הימין הממלכתי"? חה"כ גדעון סער, שר המשפטים לשעבר, בחר לעצמו אתמול (רביעי) "תואר" חדש בהודעה שפרסם. בצל הטבח בבסמת טבעון, פרסם סער הודעה לתקשורת ובה תיאר עצמו כ"יו"ר תקווה חדשה הימין הממלכתי", בשונה מהודעות קודמות שלו.

בשנה האחרונה, מאז הריצה המשותפת בין סער לבין גנץ במסגרת המחנה הממלכתי ולפני כן בכחול לבן התקווה החדשה, תיאר עצמו סער לרוב כ"שר המשפטים לשעבר". במסגרת ההסכם על האיחוד שנחתם עם הקמת המחנה הממלכתי נקבע כי "מיד לאחר הבחירות תתחיל המחנה הממלכתי בהסדרת המוסדות, ותקיים בחירות פנימיות דמוקרטיות לקראת הבחירות לכנסת ה-26", דבר שעוד לא נעשה.

בני גנץ וגדעון סער בהצהרה על ריצה משותפת (צילום: תומר נויברג, פלאש 90)
גנץ וסער, ארכיון | צילום: תומר נויברג, פלאש 90

בנוסף, על אף הסיעה המשותפת של גנץ, סער וגדי איזנקוט, הכינוי החדש שבחר סער מצטרף לשם החדש ולסמליל החדש של מפלגתו תקווה חדשה הימין הממלכתי. סער הוא עדיין יו"ר מפלגה, אך נדמה שאין לו כוונה לפרק כרגע את האיחוד, וכי השינוי נעשה בשל הבחירות המוניציפליות שבהן גנץ וסער שלא הציגו אחדות. השניים מתחרים האחד בשני בחלק מהיישובים והערים, וייתכן שבשל כך, בדומה לסער, גם גנץ שינה את שם מפלגתו לאחרונה (מחוסן ישראל לכחול לבן חוסן לישראל).

מסיבת עיתונאים: איזנקוט מצטרף למפלגת המחנה הממלכתי (צילום: N12)
גנץ, סער ואיזנקוט, ארכיון | צילום: N12

עמדות שונות בין השניים הוצגו השבוע גם על רקע אירועי יום הכיפורים והתפילה בכיכר דיזנגוף. בצאת יום הכיפורים תקף גנץ את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר כי הוא "מחולל השנאה הגדול ביותר, זה שבוחר כעת ללבות את האש, ביחד עם פוליטיקאים שהחליטו להפוך את המרחב הציבור שלנו לאזור אסון", וכמעט התעלם מהתנהגות הציבור בכיכר. מנגד, סער התייחס למי שפגע בתפילה, תקף גם את נתניהו אבל גם את לפיד, וטען כי התגובה של ראש האופוזיציה על אירועי הכיפורים, בדומה לזו של נתניהו, הייתה מכוערת.

"תגובות מכוערות של נתניהו, בן גביר, לפיד (כן, גם אתה לפיד!) כל אחד מהם ניסה להוסיף עוד קיסם או קצת דלק למדורה במקום לנסות לכבותה", טען סער בצל האירועים. "אילו מנהיגים מתדלקים מלחמת אחים במוצאי יום הכיפורים? יש דברים שאסור שתהיה עליהם מחלוקת".

מטעם המחנה הממלכתי, בני גנץ וגדעון סער טרם נמסרה תגובה