הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט הודיע הבוקר (ראשון) כי הוא מצטרף לבני גנץ ולגדעון סער, והשלושה יתמודדו תחת רשימה משותפת בבחירות הקרובות: "המחנה הממלכתי". את המחנה הממלכתי יוביל שר הביטחון ויו"ר כחול לבן בני גנץ, במקום השני יוצב שר המשפטים ויו"ר תקווה חדשה גדעון סער, ובמקום השלישי יהיה רא"ל במיל' גדי איזנקוט. 

"האיחוד יהווה בסיס להקמת ממשלה ממלכתית, רחבה ויציבה שתביא לסיום המשבר הפוליטי המתמשך, לאיחוי הקרע בין חלקי החברה הישראלית ולקידום האינטרסים הלאומיים של מדינת ישראל בביטחון, בכלכלה, בביטחון הפנים ובחינוך" נמסר מהרשימה החדשה. "במסגרת ההסכם שנחתם אמש, הוחלט כי מיד לאחר הבחירות יתחיל המחנה הממלכתי בהסדרת מוסדותיו ויקיים בחירות פנימיות דמוקרטיות לקראת הבחירות לכנסת ה-26".ישראל בדרך לבחירות - הזירה הפוליטית

מברך על הצטרפותו של רא"ל גדי אייזנקוט לפוליטיקה ולמפלגתם של גנץ וסער.

כניסתו לפוליטיקה, כמו עוד חיבורים של מפלגות קטנות, שיצטרפו אל יש עתיד הגדולה, מחזקת את הגוש שירכיב ממשלה בראשות ראש הממשלה יאיר לפיד.

— Yoel Razvozov | יואל רזבוזוב (@YRazvozov) August 14, 2022

בחירות 2022: גנץ, איזנקוט, סער (צילום: N12/ פלאש 90)
גנץ, אייזנקוט, סער | צילום: N12/ פלאש 90

הרמטכ"ל לשעבר איזנקוט שוחח הבוקר עם רה"מ לפיד והודיע לו על ההחלטה להצטרף לגנץ וסער. בהמשך לפיד התייחס להצטרפות של איזנקוט ובירך: "איזנקוט הוא אדם טוב, חכם וערכי ואין לי ספק שיתרום רבות לחיים הציבוריים".

במסגרת הסיכומים ב"מחנה הממלכתי", איזנקוט צפוי לצרף לרשימה מועמדים נוספים מטעמו במקומות 3,9,16,18. בין המצטרפים כמועמדי איזנקוט - מתן כהנא שיצטרף במקום ה-9. "יחד עם הרמטכ"ל לשעבר רא"ל במיל' גדי איזנקוט, יצטרף לרשימת 'המחנה הממלכתי' בהנהגת שר הביטחון בני גנץ, גם השר לשעבר לשירותי דת, חה"כ מתן כהנא", מסרה הרשימה. "הרמטכ"ל לשעבר איזנקוט צפוי לצרף לרשימת המחנה הממלכתי מועמדים נוספים אשר שמם יפורסם בקרוב".

מאחורי הקלעים איזנקוט כבר היה סגור כמעט עם לפיד. גנץ צפה בדיווח ב-N12 שלשום על כך שלפיד הסכים לפריימריז. בלילה הוסכם על פירוק תקווה חדשה והתמזגותה בגוף החדש. סער הסכים ואיזנקוט בא. אם איזנקוט היה מצטרף ללפיד זו עלולה הייתה להיות מכת מוות לגנץ וסער, וכעת נראה מה הערך הממשי של הרמטכ"ל לשעבר.

 

 

רשימת "המחנה הממלכתי" המסתמנת בבחירות לכנסת ה-25:

 1. בני גנץ
 2. גדעון סער
 3. גדי איזנקוט
 4. מועמד כחול לבן
 5. יפעת שאשא ביטון
 6. מועמד כחול לבן
 7. זאב אלקין
 8. מועמד כחול לבן
 9. מתן כהנא כמועמד של איזנקוט
 10. מועמד כחול לבן
 11. שרן השכל
 12. מועמד כחול לבן
 13. מאיר יצחק הלוי
 14. מועמד כחול לבן
 15. מועמד תקווה חדשה
 16. מועמד איזנקוט