ראש המל"ל צחי הנגבי הגיע הערב (שישי) ל"אולפן שישי", והתייחס ליחסים בין ישראל לארה"ב - שנמצאים במשבר בתקופה האחרונה על רקע המהפכה המשפטית. "ברור לי שאם לא הייתה רפורמה משפטית - נתניהו היה כבר בבית הלבן", אמר הנגבי. "האם ביקור כזה הוא בעל רלוונטיות? לא. מערכת היחסים הדוקה ביותר". 

עוד הוסיף הנגבי: "מעולם לא היו יחסים אינטימיים בין ישראל לארה"ב בכל התחומים - כמו היום. ביידן שולח כל הזמן לישראל את בכירי הממשל האמריקני". 

צחי הנגבי באולפן שישי (צילום: N12)
הנגבי: "יש תעוזה והתרסה גוברת והולכת אצל כלל הזירות מסביבנו" | צילום: N12

לדבריו, על רקע המשבר במדינה בעקבות המהפכה המשפטית - יש שינוי ממשי בהערכת המצב של המל"ל: "יש תעוזה והתרסה גוברת והולכת אצל כלל הזירות מסביבנו מתוך תחושה שמדינת ישראל מתפוררת". עם זאת, הנגבי הבהיר כי מדינות האויב לא צפויות לפתוח במלחמה בעקבות המשבר במדינה.

ביבי נתניהו, גו' ביידן (עיבוד: AP / FLASH 90)
הנגבי: אם לא הרפורמה המשפטית - נתניהו היה מבקר בבית הלבן | עיבוד: AP / FLASH 90

"השסע בישראל מתפרש אצל אויבנו כחולשה, נבהיר להם שאין חולשה כזאת", אמר. "אנחנו מעריכים שהמשבר עלול להוביל לפעולות שלא נשקלו בעבר, כמו הפיגוע במגידו שכשל. כל הזירות מורתעות ממלחמה, אבל יש סיכוי שתהיה החרפה בעימות אם והמצב ייראה שישראל נמצאת במצוקה".

בנוסף, הוא התייחס למדיניות הביטחונית של ממשלת בנט-לפיד וטען: "היא לא עשתה שום שינוי מהקו המרכזי שהוביל נתניהו בנושא הביטחוני: מול איראן, הטרור ומערכה אפשרית מול חיזבאללה".

הנגבי דיבר גם על נושא הגרעין האיראני ולאפשרות של תקיפה ישראלית בטהראן.  לדבריו, אם איראן תמשיך להתקדם בתוכנית הגרעין, ישראל לא תמתין: "אם תימשך העשרת אורניום בלתי נסבלת - ישראל תפעל".

ההפגנה בקפלן
"השסע בישראל מתפרש אצל אויבנו כחולשה", ארכיון

"איראן במצוקה, היא כמה שנים לא מצליחה להגיב על מכות שהיא סופגת מישראל. אפס הצלחה מעשית", טען הנגבי. "היא למעשה מבודדת, ומה שקורה בתקופה האחרונה היא רואה שישראל מכתרת אותה, בעזרת קידום היחסים עם מרוקו ואיחוד האמירויות". 

דבריו מגיעים לאחר שלפני חודשים ספורים הצהיר ב"אולפן שישי" שבקדנציה הזו של נתניהו - ישראל תתקוף באיראן, והפעם הוא מרכך את הדברים ומחדד: "ישראל לא מעוניינת לתקוף, זה יקרה רק אם לא תהיה ברירה".