ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה תועדו אתמול (שישי) סועדים במסעדת מישלן לא כשרה בלונדון. בני הזוג סעדו במסעדת "דה ריבר" של השף גורדון רמזי במלון סבוי שבו לנו. על שולחנו של הסועד שתיעד אותם צולמה מנת לובסטר. ראש האופוזיציה יאיר לפיד תקף: "אין גבול לצביעות, הוא אוכל במסעדה לא כשרה ואז רץ הביתה להצביע על חוק החמץ".

בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, הגיב על הסערה בעקבות התמונה שהופצה ברשת. "הלובסטר הוא בצלחת של מי שצילם , אדם שלא קשור אליהם ויושב בשולחן אחר", כתב נתניהו הבן. "מה הקשר בין מה שהבן אדם הזה שצילם אוכל, לנתניהו? אסור לראש הממשלה לאכול במסעדה של המלון שלו?"

במקביל, בזמן ביקורו המדיני של ראש הממשלה נתניהו בלונדון, התאספו עשרות מפגינים נגד המהפכה המשפטית מחוץ למלון "סאבוי" שבו הוא שוהה - כשהם מניפים דגלי ישראל ושלטים עם הכיתוב "דמוקרטיה", וקוראים "בושה".

בתום פגישתו אתמול עם ראש הממשלה הבריטי רישי סונאק במעונו הרשמי ברחוב דאונינג 10, נתניהו התייחס למחאות נגד ולהצהרות הסרבנות שנשמעות על ידי יותר ויותר קציני מילואים: "הכניעה לסרבנות זו סכנה איומה למדיניות ישראל, זה איום אסטרטגי".

מפגינים מול בית המלון של נתניהו בלונדון (צילום: לפי סעיף 27 א')
מפגינים מול המלון של נתניהו בלונדון | צילום: לפי סעיף 27 א'
_OBJ

נתניהו הוסיף כי הסרבנות "לא תיפסק בצד מסוים", ותוביל לסירוב גם "בצד השני" - לא רק של מתנגדי המהפכה. לגבי החשש מהמחאות ביום הזיכרון, אמר: "גם אם הייתי עוצר את החקיקה זה לא היה עוזר, כי מי שרוצה לעשות פרובוקציה ביום הזיכרון היה עושה זאת". באופן חריג, בוטלה ההצהרה המשותפת של נתניהו וסונאק לבקשת הבריטים.