בג"ץ הנבצרות: ראש הממשלה נתניהו והיועצת המשפטית לממשלה נדרשים למסור תוך חודש תגובה על העתירה שדורשת להוציא את נתניהו לנבצרות - כך קבעה היום (שישי) השופטת דפנה ברק-ארז.

התנועה לאיכות השלטון טענה בעתירה שנתניהו מפר את הסדר ניגוד העניינים שנערך לו, ושעליו לצאת לנבצרות. בין היתר נכתב: "ראש הממשלה הנאשם מוביל בימים אלו מהלך דורסני ומהיר של פגיעה אנושה במערכת המשפט ובמערכות אכיפת החוק בישראל".

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' הגיב לתשובת בג"ץ ואמר: "החלטת בג"ץ לא לדחות על הסף את העתירה להכריז על נבצרות של ראש הממשלה, היא ההוכחה הטובה ביותר לנחיצותה של הרפורמה שאנו מובילים. עצם הדיון בסיכול החלטת הבוחר ורצון העם היא מגה פיגוע בדמוקרטיה הישראלית ונקודת שפל נוספת אליו הגיעו שופטי העליון".

לאחרונה הבהירה היועצת המשפטית לממשלה, עו"ד גלי בהרב-מיארה, כי לא קיימה דיונים לגבי הוצאת ראש הממשלה לנבצרות. כעת, בעקבות החלטת בג"ץ, היא תידרש לקיים דיונים בנוגע לעתירה ולמסור תגובה מקדמית.

חה"כ משה ארבל התייחס להחלטה ותקף: "עצם פתיחת הדלת לדיון בהפיכה שלטונית בהחלטת בג"צ לבקש את תגובת המדינה ואי מחיקת העתירה על הסף להכריז נבצרות על ראש ממשלה נבחר היא חרפה ואות קלון על הדמוקרטיה הישראלית".