הקואליציה דחתה את ההצבעות - המחאה נמשכת: מארגני ההפגנות הודיעו כי יקיימו "הפגנת ענק" מול הכנסת ביום שני הקרוב, לצד השבתה נוספת של המשק. זאת במקביל להצבעות שיתקיימו באותה עת במליאה על הרפורמה המשפטית. מחר הם יקיימו מסיבת עיתונאים שבה יפרטו את צעדיהם. 

סיקור N12

"לוין ורוטמן ממשיכים לדהור עם החקיקה שתהפוך את ישראל לדיקטטורה", כתבו בהודעתם מארגני המחאה, אנו חוזרים על קריאתנו לראשי האופוזיציה לא להיכנס לשום דיון עד משיכה מוחלטת של כל יוזמות החקיקה. לא תהיה שום לגיטימציה ציבורית למהלך מסוג זה". 

מחר מתוכננת להתקיים הפגנה מול מעון ראש הממשלה ברחוב עזה בירושלים. במוצאי שבת תתקיים, כמדי שבוע, ההפגנה המרכזית ברחוב קפלן בתל אביב ובמספר מוקדים ברחבי הארץ.

מהמארגנים נמסר: "עם הדהירה לעבר הדיקטטורה אנו נאלצים להרחיב את ההתנגדות האזרחית להפיכה המשטרית. זה בידיים של כל אזרח ואזרחית להילחם כעת על מדינת ישראל. אנו נמצאים ברגע הקריטי ביותר מקום המדינה, לא נתקפל בפני ספינים, אלא נרחיב את המאבק".

הפגנה בירושלים (צילום: amal Awad/Flash90)
הפגנה בירושלים | צילום: amal Awad/Flash90

מוקדם יותר הסכימה הקואליציה לדחות את ההצבעה במליאה על הצעות החוק במסגרת המהפכה המשפטית "כדי לקיים הידברות". זאת, לאחר שאתמול התקיימו מגעים בין הנשיא יצחק הרצוג לגורמים באופוזיציה ובקואליציה.

שלושה חוקים היו אמורים לעלות היום להצבעה במליאה ולא יעלו בעקבות ההקפאה: הצעת החוק הפרטית של יו"ר ועדת חוקה שמחה רוטמן לפסקת ההתגברות, "חוק מח"ש" של ח"כ משה סעדה שיאפשר למחלקה לחקירות שוטרים לחקור פרקליטים ו"חוק דרעי 2" שיאפשר ליו"ר ש"ס לחזור להיות שר. ל-N12 נודע שלדחיית "חוק מח"ש" קדמה שיחה בין הנשיא הרצוג לח"כ סעדה.