12 שעות אחרי סרטון התמיכה שלו, יונתן פולארד חזר בו הערב (שלישי) מקריאתו להצביע לאיילת שקד ולמפלגת הרוח הציונית. פולארד הסביר שציפה להתחייבות של המפלגה לתמוך בהקמת ממשלת ימין בלבד בתמורה לתמיכתו ולשינויים בהתאם ברשימה, קרי ויתור על חה"כ יועז הנדל וצבי האוזר.

"לאחר שיחות שהתקיימו בתקופה האחרונה והיו נראות חיוביות ואחרי פרסום דברי ביחס לאיילת שקד הבוקר, התברר לי שהיא מסרבת לבצע שינויים הכרחיים ברשימתה ולהתחייב שהיא תצטרף רק לממשלת ימין שתשמור על הזהות היהודית של המדינה", מסר פולארד הערב. "הדבר מעורר חשש אמיתי שהיא שוב תעביר קולות מימין לשמאל. לכן אני חוזר בי מתמיכתי בה".

בחירות 2022 - סיקור נרחב ב-N12:

בתגובה להודעתו של פולארד מהערב, מסרה יו"ר מפלגת הרוח הציונית איילת שקד כי "שמחתי לשמוע הבוקר על התמיכה בי מצד ג׳ונתן פולארד. מכונת הרעל שהופנתה כלפיו מהרגע שהודיע על תמיכתו בי העמידה אותו במצב בלתי אפשרי, ואני שמחה כי הוציא עצמו מעין הסערה".

שקד הוסיפה כי "לגיבור ישראל כמו ג׳ונתן מגיע להיות בלב הקונצנזוס ולא להפוך למטרה בשיח הרעיל של הפוליטיקה הישראלית. כפי שאמרתי מעל כל במה בשבועות האחרונים - רק ביחד ננצח, זהו סוד כוחו של עם ישראל".

בסרטון שפרסם הבוקר פולארד, הוא הודיע על תמיכתו באיילת שקד ובמפלגת הרוח הציונית בבחירות הקרובות. פולארד שוחרר מהכלא האמריקני בשנת 2015 לאחר 30 שנות מאסר, שנגזרו עליו אחרי שריגל לטובת מדינת ישראל בזמן עבודתו באגף המודיעין של הצי האמריקני. "נכון ששקד הראתה נאמנות בממשלה הקודמת, אבל אני מאמין בלב שלם שהיא מבינה שנעשו שגיאות על ידה ושהיא לא תחזור עליהן", אמר.

בהתבטאות הפוליטית הנדירה, פתח פולארד את דבריו כשהוא אומר: "כפי שכולם יודעים אני לא חבר בשום מפלגה פוליטית ועד היום לא המלצתי בצורה פורמלית על אף בן אדם או מפלגה". הוא המשיך והסביר מה עומד מאחורי החלטתו: "בגלל אהבתי האין סופית למדינה והמסירות שלי להישרדותה ולעתידה, אני קורא עכשיו להצביע לאדם שאני יודע שישרת את מדינת ישראל בצורה שתשמור הן על האינטרסים החיוניים שלה והן על כבודה - והבן אדם הזה זו איילת שקד".

הכרזת שקד והנדל על מפלגה חדשה (צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90)
"מכונת הרעל שהופנתה כלפיו העמידה אותו במצב בלתי אפשרי". שקד והנדל מכריזים על הקמת המפלגה | צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

בהתייחסות לתמיכה של שקד בממשלה הנוכחית אמר: "כולנו עושים טעויות. ההבדל הוא בין אלה שמסרבים להכיר בשגיאות האלה ובין אלה בנינו שמכירים בשגיאות ועומדים על כך לא לחזור עליהן. כן, היא הראתה נאמנות בממשלה הקודמת, אבל אני מאמין בלב שלם שהיא מבינה שנעשו שגיאות על ידה ושהיא לא תחזור עליהן.