מהרגע שהוחלט שראש הממשלה לפיד וראש האופוזיציה נתניהו הסכימו להיפגש החל ויכוח סביב השאלה אם תהיה או לא תהיה תמונה. בשלב הראשון לפיד הסכים לבקשת נתניהו שלא לתעד את הפגישה, אך בשלב מסוים הוא חזר בו והתעקש שהיא תתקיים בכל זאת. הערב (שני) במהדורה המרכזית פרסמנו את ההתכתבויות בין הלשכות טרם הפגישה.

הבחירות לכנסת ה-25 - סיקור נרחב ב-N12:

צחי ברוורמן, מנהל לשכת נתניהו, כתב בשעות הבוקר לדני וסלי, ראש הסגל של רה"מ: "ההתעקשות שלכם על צילום היא תמוהה ואנחנו מתנגדים לכך. מעולם לא היה צילום של ראש אופוזיציה בתדריך ביטחוני, מה שמוכיח שמה שמעניין אתכם זה היח"צנות ולא המהות – דבר שלא מקובל עלינו".

וסלי השיב לו כעבור 4 דקות: "לא צריך להפוך כל דיאלוג להתעקשות: רצונכם, כבודכם, לא יהיה צילום כבקשתכם". אך כעבור שעתיים וסלי מעדכן בהודעה נוספת: "בדיון נוסף הוחלט כי יש חשיבות רבה לצילום משותף לטובת המאבק בהסכם הגרעין האיראני, על כך הצילום עם המזכיר הצבאי יבוצע ויצולם על ידי צלם לע"מ". ברוורמן הגיב כי הוא לא מסכים לכך.

פגישת לפיד ונתניהו: ההתכתבויות בין הלשכות

פגישת לפיד ונתניהו

בסביבת ראש האופוזיציה מאשימים את לפיד בכך שהוא פשוט רצה את התמונה של נתניהו מגיע אליו ללשכה ולגרוף הון פוליטי. בלשכת לפיד מגיבים: "אם כך הם טוענים, כנראה שזה הדבר שהם רצו להימנע ממנו".

נתניהו לאחר הפגישה: "יצאתי מודאג"

עם יציאתו מהפגישה, נתניהו תקף את מדיניות לפיד בנושא הסכם הגרעין והאשים את ממשלתו בכך שלא מפעילה מספיק לחץ על ארה"ב. "סיימתי עכשיו עדכון ביטחוני ולצערי אני חייב לומר שיצאתי יותר מודאג ממה שנכנסתי", אמר ראש האופוזיציה. "אנחנו נתמוך בכל עמדה פומבית תקיפה נגד הסכם הגרעין, אבל לצערי אני לא רואה עמדה פומבית כזאת".

פגישת לפיד נתניהו (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)
תיעוד הפגישה שפרסמה לשכת רה"מ | צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

לפיד הגיב לדברי נתניהו: "אני לא מוכן להיכנס להתכתשות עם ראש האופוזיציה כי זה פוגע בביטחון ישראל. יש חשיבות רבה לעמדה ישראלית מאוחדת אל מול הניסיון של האיראנים להשיג נשק גרעיני. ואני קורא לראש האופוזיציה ולכולם לא לתת לשיקולים פוליטיים לפגוע בביטחון הלאומי שלנו".

שר הביטחון בני גנץ הגיב: "נושאי הביטחון הלאומיים של מדינת ישראל צריכים להישמר מעל הוויכוח הפוליטי של תקופת בחירות. ניסיון הפריצה של איראן לפצצה גרעינית לא מבחין בין ממשלה כזו או אחרת. מול האיום האיראני - עלינו להישאר מאוחדים וממוקדים במטרה. בשעות כאלו, עיניהם של אזרחי ישראל נשואות להנהגה כולה - והאחריות שלנו היא לפעול ביחד, בממלכתיות, ולשמור על ביטחונה של מדינת ישראל ואזרחיה"