הדיון בבית משפט השלום בתל אביב במסגרת תביעת הדיבה שהגישה משפחת נתניהו נגד ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט עורר תהודה רבה בשל ההתכתשות המתוקשרת בין שני ראשי הממשלה לשעבר. היום (שני), סניגורו של אולמרט, עו"ד אמיר טיטנוביץ', סיפר ב"חמש עם" כי הוא דבק בגרסתו של הלקוח שלו: "בני משפחת נתניהו חולקים הפרעות נפשיות שמזינות זו את זו".

למה לא שכנעת את הלקוח שלך להתנצל ואולי ללכת לפשרה?

"הייתי נבוך, הייתה פה תביעה שלא הייתה צריכה להיות מוגשת - היא הגיעה לשלב שלא היה צריך להגיע אליו. בישיבת בית המשפט הראשונה הסכמנו לעצתו של השופט לפשרה, מי שלא הסכים היה הצד השני שאמר 'בלי צ'ק והתנצלות אנחנו לא מסיימם את התיק הזה'".

"מר אולמרט הביע את דעתו הנחרצת שלפיה לא ייתכן ששלושה אנשים, ראש ממשלה נבחר, אשתו ובנו שלא נבחרו, שחולקים הפרעות נפשיות שמזינות זו את זו, ינהלו את המדינה".

אהוד אולמרט, בנימין נתניהו, שרה נתניהו (צילום: אבשלום שושני, פלאש 90)
בני הזוג נתניהו ואהוד אולמרט | צילום: אבשלום שושני, פלאש 90

זו דעה אישית, התרשמות אישית או קביעה מקצועית?

"אני אוכיח בבית המשפט, ברמה הדרושה, שאמת דיברתי. בית המשפט לא יקבע שמשפחת נתניהו שפויה או לא, תפקידו לקבוע על סמך הראיות שלפניו איזו גרסה סבירה יותר".

מה הקשר בין העובדה שבני משפחת נתניהו משפיעים על בנימין נתניהו לבין העובדה שהלקוח שלך טוען שהם חולי נפש?

"שלושתם עלו לבמה ואמרו תחילה את הדברים האלה: 'התביעה הוגשה למען מתמודדי הנפש שאולמרט השפיל והטיל בהם סטיגמה שלילית'. מר אולמרט הביע את אותה הדעה שהבעתי. מצד שני, 'הנתניהוז' דיברו כל הזמן על מתמודדי נפש.

"כשהם סיימו את הנאום המרגש שלהם, הקרנתי בזה אחר זה פרסומים שכל הזמן יאיר נתניהו עושה שימוש במילה חולי נפש כלפי שרים, ראשי ממשלה ורמטכ"לים - והוריו לא עושים שום דבר נגד זה. ואז שאלתי אותו על אלדד יניב, הוא כינה אותו גם חולה נפש, תגובתו הייתה 'הוא קילל אותי קודם'".

עו"ד אמיר טיטונוביץ'
עו"ד אמיר טיטנוביץ'

הלקוח שלך הסתבך באמירה שהיא דיבה - עכשיו אתה מנסה באמצעות מיסוך של טענות לכפר על זה?

"עצתו הראשונה של השופט היא שמר אולמרט אכן יבהיר שזו לא קביעה פסיכיאטרית אלא הבעת דעה פוליטית. למרות זאת המשכנו לומר שזו הייתה הבעת דעה - לא אנחנו גרמנו למשפט להתנהל".