ראש הסגל בלשכת רה"מ בנט, טל גן צבי, פורש מתפקידו, כך הודיעה הבוקר (שני) לשכת ראש הממשלה. עזיבתו מתרחשת כשבועיים אחרי פרישת היועצת המדינית שמרית מאיר. בלשכה לא הסבירו את הסיבה לצעד המפתיע, אך בנט איחל לו הצלחה בהמשך והודה לו על עשור של עבודה משותפת: "טל היה לאחד מעמודי התווך בעשייתי הציבורית". במקביל, בנט ייפגש עם שקד, אורבך וקארה.

סיקור הטלטלה הפוליטית ב-N12:

בלשכת ראש הממשלה אמרו כי גן צבי יסיים את תפקידו בשבועות הקרובים באופן סדור ולאחר שישלים את המשימות שעליהן הוא אמון. "הייתה לי הזכות לעבוד בעשור האחרון עם משרת ציבור אמיתי, שטובת ישראל הייתה ונשארה תמיד בראש מעייניו", אמר הבוקר גן צבי. "אני מודה לראש הממשלה על ההזדמנויות, האתגרים והעשייה שבה לקחתי חלק במהלך שנות כהונתו למען אזרחי ישראל בשורה ארוכה של נושאים".

הבכיר הפורש הוסיף: "בתום עשור של עבודה משותפת ואינטנסיבית, ולאחר שנה בתפקיד המאתגר והעמוס של ראש הסגל, ביקשתי לסיים את תפקידי בקרוב ולפנות לאפיקים חדשים. זו הייתה תקופה משמעותית ויוצאת דופן. אני מודה לראש הממשלה על הדרך המשותפת, ואוסיף להיות לו לעזר גם בעתיד בכל שאידרש".

גם בנט אמר דברי תודה לגן צבי, ואיחל לו הצלחה. "מרגע כניסתי לפוליטיקה, טל היה לאחד מעמודי התווך בעשייתי הציבורית", אמר ראש הממשלה. "אני רוצה להודות לו על שנים ארוכות, שבמהלכן ליווה אותי מקרוב במקצועיות, במסירות ובנאמנות יוצאות דופן, בעליות ובירידות, בעבודה קשה מסביב לשעון".

טל גן צבי, נפתלי בנט (צילום: קובי גדעון , לע"מ)
רה"מ בנט עם ראש הסגל הפורש, טל גן צבי | צילום: קובי גדעון , לע"מ

עוד אמר בנט: "קיבלתי בצער אך בהבנה את החלטתו לסיים את תפקידו כראש הסגל בלשכת ראש הממשלה לאחר שנה אינטנסיבית ורוויית עשייה, ובתום עשור של עבודה משותפת. חוכמתו, יכולותיו הניהוליות ופירות עשייתו היו עבורי נכס יקר, ואני סמוך ובטוח כי בכל אשר יפנה בהמשך הוא ינחל הצלחה ושגשוג".

שמרית מאיר (צילום: Photo by Tomer Neuberg FLASH90)
עזבה לפני שבועיים. היועצת המדינית של לשכת רה"מ שפרשה שמרית מאיר | צילום: Photo by Tomer Neuberg FLASH90

כאמור, פרישת גן צבי מתרחשת כשבועיים אחרי פרישה של בכירה אחרת בלשכה – היועצת המדינית שמרית מאיר. עזיבתה התרחשה על רקע דיווחים על סכסוך בינה ובין גורמים נוספים בלשכה. על פי גורמים בלשכת בנט ובלשכת השר לפיד, מאיר פעלה להקטין אחרים ועמדה מאחורי הדלפות לתקשורת. אז הגיבו בלשכת ראש הממשלה על הידיעה: "מאיר לא עוסקת בפוליטיקה – לראש הממשלה יש אמון מלא בה".