חברת הכנסת עידית סילמן אמרה למקורביה שחברה למפלגת ימינה, חה"כ ניר אורבך, לא יכנס את ועדת הכנסת כדי לדון בהפרשתה מהמפלגה "כי היא יודעת דברים על התנהלותו הכלכלית כמנכ"ל הבית היהודי", כך על פי פרסום של העיתונאי יניר קוזין בגל"צ הבוקר (רביעי). אותם גורמים עימם שוחחה סילמן טענו: "אורבך לא יעשה לה את זה. הוא יודע טוב מאד שלא כדאי להדיח אותה מוועדת הבריאות או להפריש אותה מהסיעה".

הרמיזה של סילמן כלפי חבר הכנסת אורבך פורסמה על רקע תביעות שהוגשו בעבר נגד ראשי מפלגת "הבית היהודי" לשעבר - בנט, שקד והמנכ"ל אורבך על התנהלותם הכלכלית במפלגה. נכון להיום ישנה עוד עתירה אחת שלא הגיעה לכדי הכרעה בבית המשפט.

סילמן ואורבך משוחחים בכנסת (צילום: ‏אוליבייה  פיטוסי, פלאש 90)
אורבך וסילמן משוחחים בכנסת, ארכיון | צילום: ‏אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

לאחר הפרסום, סילמן הכחישה את הנאמר: "לא היו דברים מעולם". מחבר הכנסת ניר אורבך לא נמסרה תגובה.

בקואליציה מתלבטים אם להכריז על סילמן כפורשת

השיח על הפרשתה ממפלגת ימינה מגיע לאחר חוסר שיתוף הפעולה שלה עם הצבעות הקואליציה ממנה התפטרה. במפלגה הבהירו בעבר כי במידה ותצביע פעם אחת נגד הקואליציה - היא תוכרז כפורשת. עם זאת, ביום שני האחרון היא לא נכחה בעת ההצבעה על חוק יו"ש ואף הצביעה נגד מינוי מתן כהנא לשר הדתות - ולא הופרשה. 

במידה ובימינה יחליטו להכריז על סילמן כפורשת, היא תצטרף לחבר הכנסת עמיחי שיקלי שהופרש בחודש שעבר מהמפלגה. על פי החוק, מי שהוכרז כפורש לא יכול להתמודד בבחירות הבאות במסגרת מפלגה שמיוצגת כבר בכנסת. לכן, החשש של סילמן ברור מאחר שהיא עלולה למצוא את עצמה ללא בית פוליטי בבחירות הבאות.