יממה לאחר ששרן השכל כמעט הצליחה לגייס רוב להעברת חוק הקנאביס בקריאה ראשונה וחה"כ ג'ידא רינאוי זועבי יצאה נגדו בפומבי, שר הבריאות ויו"ר מרצ ניצן הורוביץ תקף היום (חמישי) את הח"כית הפורשת מהסיעה בריאיון לגלצ. "אין לנו קשר יותר לאישה הזאת. ההתנהגות שלה הייתה נבזית ולא הגונה", הוא אמר.

ישראל הולכת לבחירות - סיקור נרחב ב-N12:

הורוביץ המשיך וגינה את התנהגותה של חה"כ זועבי: "היא חצתה את כל הקווים האדומים - ועשתה מעשה בזוי שפגע בי, במרצ, בחברה הישראלית ובחברה הערבית".

ועדת הקנאביס בכנסת 22.2.2022 (צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת)
דיון בוועדת הקנאביס. תמונת ארכיון | צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

חה"כ רינאוי-זועבי השיבה בריאיון לגלצ: "הורוביץ משתמש בביטוי 'האישה הזאת', יש לי שם - הוא לא מכבד את המעמד שלו. הטעות הכי גדולה שלי הייתה שלא נלחמתי יותר בתוך המפלגה על להחזיר את הדגלים שלה, כנראה שמרצ שכחה את האידאולוגיה".

במרצ הגיבו בזעם: "מרצ מבקשת להבהיר כי היא זו שמובילה את נושא הקנאביס והלגליזציה, וכמובן תומכת בחוק להקלה על מטופלי קנאביס. ואכן יו"ר המפלגה ושר הבריאות ניצן הורוביץ הנחה בשיתוף פעולה עם חה"כ שרן, להכין תקנות דומות מאוד, למקרה שהחקיקה לא תקודם. ואלה הופצו הלילה להערות הציבור".

חה"כ השכל שכנעה אתמול כמה ח"כים ערבים להיעדר כדי להעביר את החוק, אלא שלאחר שזועבי הצהירה כי תפיל אותו מסיבות חברתיות-דתיות, זה דחק את שאר הח"כים הערבים לפינה.

ח"כ שרן השכל (צילום: דוברות הכנסת)
שרן השכל תכננה להעביר את חוק הקנאביס | צילום: דוברות הכנסת

בנוסף, סיעת מרצ בכנסת הודיעה לחה"כ זועבי כי מוסי רז יחליף אותה בוועדת הכספים. ההודעה נשלחה אליה מאחר שהכנסת נכנסת לתקופה רגישה של בחירות וממשלת מעבר, ומגיעה בהמשך להודעתה של זועבי שאין בכוונתה להתמודד - ולמעשה בכוונתה לפרוש מהכנסת.

ישראל בדרך לבחירות - הזירה הפוליטית