על רקע אישור הצעת החוק לפיזור הכנסת בקריאה טרומית היום (רביעי), יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' התראיין הערב ל"שש עם" ותקף את חברי הקואליציה: "אנשים שנשאו את רוממות היציבות ואת ההתחייבות למנוע בחירות חמישיות... בשביל זה בנט ואחרים ערקו, בגדו, הפנו עורף לערכים, להבטחות, לשותפים, והם מאיצים עכשיו את התהליך כדי להגיע מהר לבחירות, לדחוף את מדינת ישראל לבחירות בתוך משבר כלכלי קולוסאלי, ובזמן שאיראן דוהרת לגרעין ובתוך שלל אתגרים גדולים רק כדי שמישהו אחר חלילה לא יצליח למנוע את מערכת הבחירות המיותרת הזו ולהקים ממשלה אחרת".

"הימין הוא הרוב בכנסת ובמדינת ישראל ואם אנשים יפסיקו לשים אתה ה'אני' שלהם, את היריביות... הרוב יכול לבוא ולהקים ממשלה יציבה, הומוגנית, שתחזיק מעמד שלוש שנים ותעשה המון טוב למדינת ישראל. אנשים צריכים לשים בצד את השיקולים האישיים לטובת מדינת ישראל".

ישראל הולכת לבחירות - סיקור נרחב ב-N12:

"לפיד ובנט שדוהרים לבחירות בכל הכוח כדי שאף אחד חס וחלילה לא יהיה מספיק זמן להתארגן, הם אנשים חסרי אחריות, אין לי מהם ציפיות ואכזבות. אנשים אחרים שלצערי בשנה האחרונה שמו אתה עניינים האישיים לפני טובת המדינה ולכן הלכו לממשלה הרעה והמסוכנת עם תומכי טרור לא ציוניים, עם אויבי ישראל והשמאל הקיצוני, הגיע הזמן שיבינו שההרפתקאה הזו עולה למדינת ישראל המון, יגלו אחריות. אפשר לא ללכת לבחירות, חבל על הזמן ובעיקר להקים ממשלה ימנית שתעשה המון המון טוב, האתגרים הם עצומים.

על האינטרס של חלק מהפוליטיקאים למנוע בחירות ולהקים ממשלה חלופית, אמר סמוטריץ': "יציבות למשך 3 שנים זה אינטרס של כולם, של נתניהו ושל כולם. אין מודל פוליטי שאי אפשר לעגן משפטית, אני אומר באחריות שיש מספיק מנגנונים משפטיים. הניסיון לנתח את המפה הפוליטית רק דרך אינטרסים פולטיים מפלגתיים קטנים - חוטא לאמת. 

על החלוקה עם בן-גביר ברשימה משותפת ביניהם, טען: "לו הייתי עושה חשבונות פוליטיים אז יכול להיות שהייתי נכנס לממשלה בגלגול קודם בתפקיד שר אוצר ויכול להיות שהייתי נכנס לממשלה לפני שנה. אני לא עושה חשבון פוליטי, עושה מה שנכון למדינת ישראל. אני לוקח סיכונים, בכל השנים האחרונות ויתרתי על מקומי ועל תפקידיי כדי לעשות את הדברים הנכונים. אני לא חושש מבחירות, אנחנו הולכים ומתחזקים בכל קנה מידה, אנחנו שותפים טובים ונדע להסתדר אבל בחירות זה רע למדינת ישראל.

סמוטריץ' נשאל אם במקרה שלא יצליחו להקים ממשלה בכנסת הזו, וילכו לבחירות, אם יוכל להבטיח שאין מצב שנתניהו כן יסתמך על רע"ם. "אני מבטיח. אם חס וחלילה מישהו יעלה על דעתו, אני אעמוד כסלע איתן נגד האיוולת המסוכנת והנוראה הזו בדיוק כפי שעמדתי לפני קצת יותר משנה, ולכן הדבר הזה לא יקרה. הימין יקבל יותר מ-61. נעבוד עכשיו מאוד קשה". 

ישראל בדרך לבחירות - הזירה הפוליטית