בריאיון הערב (שישי) לחדשות 12, נשאל סגן השר יאיר גולן, סגן הרמטכ"ל לשעבר, אם הוא מגנה את דבריה של חברתו למפלגה חה"כ גבי לסקי, שהביעה תמיכה בתשלום של הרשות הפלסטינית למשפחות מחבלים. בתשובתו, ניסה גולן להסביר כי מדובר במדיניות ארוכת שנים: "ההמצאה הזאת של להעביר מיליוני דולרים לחמאס, זו לא המצאה של גבי לסקי, זו המצאה של בנימין נתניהו. בנושא של לחימה בטרור, ההיבט הכלכלי תמיד היה לנגד עיניה של מדינת ישראל".

פיגוע בתל אביב - סיקור N12:

גולן הודה כי התזמון שבו נאמרו הדברים של לסקי, חברתו למפלגת מרצ, הם בעייתיים. "אני חושב שלהתבטא בנושא הזה, בעת הזאת, זה באמת לא מוצלח", אמר גולן בריאיון. "אך אין פה שום תופעה חדשה. צריך לומר שראשי ממשלות, לדורותיהם, לא הפסיקו את המימון של הרשות הפלסטינית למרות שהיא מעבירה כסף גם למשפחות של מחבלים נתעבים. זה מצער, אבל הלחימה בטרור היא לחימה מורכבת. יש לה היבטים שונים, לפעמים משונים, וצריך להכיר בכך.

יו"ר האופוזיציה נתניהו מיהר להגיב על דבריו של סגן השר יאיר גולן וכתב: "אחרי האמירה המקוממת של חה"כ גבי לסקי, שיש לפצות את משפחות המחבלים המרצחים, מצטרף חבר הכנסת יאיר גולן ומסרב לגנות אמירה זו. הקואליציה מבוססת על תומכי טרור". גולן הגיב לו בציוץ משלו: "מי שבחר להעביר עשרות מיליוני דולרים כל חודש לחמאס, לא יכול להלין על סגן רמטכ"ל ואפילו לא על גבי לסקי. נתניהו מסוכן לעתיד ישראל, נתניהו נכשל פעם אחר פעם מול הטרור".

 

 

חה"כ לסקי תמכה בתשלום של אבו-מאזן למשפחות המחבלים - וחזרה בה

בריאיון ברשת ב' הבוקר (שישי) התייחסה חברת הכנסת גבי לסקי ממרצ לשאלת המימון שמעניקה הרשות הפלסטינית למשפחות מחבלים. "אני חושבת שכל העניין הזה של זכויות, אנחנו צריכים להסתכל על זה באופן כולל. יש ילדים שנשארים ללא פרנסה. כדי למנוע שילכו לדרך הטרור, צריך לדאוג שגם להם תהיה פרנסה". לשאלת המראיין זאב קם השיבה: "אני יודעת שקשה לשמוע את זה. לא צריך ענישה קולקטיבית למשפחות, לא להריסת בתים, ולא למעצרים מנהליים".

 

לאחר ביקורת ציבורית רחבה, שהגיעה גם מצדם של חברי כנסת מהקואליציה ושרים, חזרה בה בציוץ חה"כ לסקי. "האמירה שלי לא הייתה במקום ולא הצדיקה ולו לרגע את הטרור הנפשע ואני מתנצלת עליה. מגנה באופן חד-משמעי את הפיגוע המזוויע", כתבה.