אחרי הפרסום ב"מהדורה המרכזית", חבר הכנסת מיקי זוהר תקף היום (שני) בחריפות את הבכירים החרדים שאמרו שאם נתניהו לא ישיג קואליציית 61, הם יציעו לגנץ להיות רה"מ ראשון ברוטציה. בריאיון לרדיו 103FM הוא אמר שגנץ לא יהיה ראש הממשלה, וטען שרק הליכוד יכול להשיג מספיק מנדטים לקואליציה עתידית.

ישראל הולכת לבחירות - סיקור נרחב ב-N12:

"החרדים פה עושים שגיאה עצומה באמירה הזו", אמר זוהר בריאיון לינון מגל ובן כספית. "הם פוגעים בסיכוי שלהם להיות בקואליציה הבאה. לחרדים יש תקרת זכוכית של 16 מנדטים, רק הליכוד יכול להביא את המנדטים להשלמת קואליציה ל-61".

ישראל בדרך לבחירות - הזירה הפוליטית

זוהר הוסיף: "הם מונעים מאיתנו לעשות את זה בזה שהם מדווחים שגנץ יהיה ראש ממשלה. אני אומר לך שבני גנץ לא יהיה ראש ממשלה ואגיד גם מה יעשו החרדים - כמו ילדים טובים הם יישבו איתנו בקואליציה".

מיקי זוהר (צילום: יונתן זינדל, פלאש/90 )
תקף את הגורמים החרדים. ח"כ זוהר | צילום: יונתן זינדל, פלאש/90

בדבריו, התייחס זוהר לפרסום ב"מהדורה המרכזית" על כך שגורמים בכירים ביהדות התורה וש"ס אמרו שאם נתניהו לא ישיג רוב של 61 בבחירות הקרובות, הם יציעו ממשלת רוטציה עם כחול לבן, שבה יהיה בני גנץ ראשון בראשות הממשלה. גורמים חרדים בכירים מסרו כי הם מאמינים שהליכוד יסכים להצעה.

בריאיון, התייחס ח"כ זוהר גם לסערת דודי אמסלם, שאמר אתמול ב"חדשות הבוקר" עם ניב רסקין שבמקרה שהליכוד ישיג 61 מנדטים – עבאס מוזמן להצטרף לממשלה: "אנחנו לא יכולים לשבת בקואליציה עם מפלגה שבקדנציה האחרונה הוכיחה שהיא אנטי ציונית ולא מגנה פיגועי טרור. מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית זה לא עיקרון שהם מאמינים בו. את הדבר הזה גם דודי אמסלם חושב, גם אם הדברים שלו הוצאו מהקשרם".

חה"כ משה גפני השיב לו: "אנחנו לא נהיה ילדים טובים, יש לנו את העמדות שלנו". בריאיון לכאן רשת ב' הוסיף: "אנחנו רוצים שנתניהו יהיה ראש הממשלה, אבל כל הספינים לגבי עם מי נשב - אנחנו עם הליכוד, למרות האמירה הלא חברית הזו‎. אני עדיין רואה אפשרות לממשלה חלופית ולא בחירות, אמנם פחות אופטימי מבשבוע שעבר אבל עדיין עושה כל מאמץ. אני לא מזלזל בבעיות, יש לגוש שלנו רוב מוצק בכנסת ואם כולם היו יחד היה אפשר להרכיב ממשלה"‎.

חוק פיזור הכנסת צפוי לעלות היום לאישור המליאה

על רקע הדברים הללו, הצעת החוק לפיזור הכנסת צפויה לעלות היום להצבעה במליאת הכנסת. לא ברור אם היא תאושר היום, אך על פי כל ההערכות חברי הכנסת צפויים להעביר אותה בסופו של דבר. אם אכן תעבור, הבחירות יתקיימו בסוף חודש אוקטובר או בתחילת נובמבר.

בשלב זה ההצעה מונחת בוועדת הכנסת, בראשות ח"כ ניר אורבך. מחלוקת בין האופוזיציה לקואליציה, על סדר היום במליאה ועל מועד הבחירות, מעכבת את קידום החוק. הוא יעלה להצבעה במליאה אחרי השעה 16:00. עם התפזרות הכנסת - לפיד ייכנס לתפקיד ראש הממשלה.