באופוזיציה זועמים היום (שלישי) בעקבות הפרסום ב-N12, שלפיו ראש הממשלה נפתלי בנט הסכים אתמול לשלם ליועץ שלו בבחירות אודי רייטר סכום כספי שיישאר חסוי. "ככל והפרסומים נכונים, הרי שמדובר לכאורה בתרומה בלתי חוקית ובלתי מדווחת של בנט ל'ימינה' שהרי נכנס בנעליה ושילם על חוב שהיה על המפלגה לשלם", כתב חה"כ משה ארבל במכתב ששלח ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ולמבקר המדינה מתניהו אנגלמן.

"לחלופין, אם 'ימינה' שילמה ליועץ הרי שעליה לדווח על כך כמקובל ואין המפלגה יכולה להסתיר את הוצאותיה תחת הסכם סודי תהא הסיבה אשר תהא", הוסיף ארבל. בסיום המכתב הוא פנה אליהם בדרישה לבדוק את הנושא: "אבקש שתבחנו את העניין ואת הצורך להעמיק חקר בנסיבות הפיצוי לרייטר והאם הוא ניתן כדין".

כפי שפרסמנו - לאחר משא ומתן ממושך בין השניים, הגיעו בנט והיועץ רייטר להסכמות שישאירו את הסכסוך מחוץ לכותלי בית המשפט. טענתו המרכזית של בנט לאורך הדרך הייתה כי לא היה מדובר בייעוץ ולא הובטח לרייטר תשלום כספי. אולם, נראה שבסופו של דבר העדיף ראש הממשלה לפתור את המחלוקת במשא ומתן. הייעוץ של רייטר בבחירות כלל מספר תוכניות, בהן תוכנית "סינגפור" ו-"טבעת סטרילית", שכונתה על ידי בנט "ישראל נקייה מקורונה". הראשונה עסקה בנושאים כלכליים - והשנייה כללה מודל למאבק בקורונה.

היועץ אודי רייטר שתובע את בנט
היועץ אודי רייטר

בתקופה האחרונה התנהל משא ומתן בין עורך דינו של רייטר, מיכאל דבורין, לבין עורכי דינו של ראש הממשלה נפתלי בנט - עמיחי ויינברגר וד"ר סער פאוקר. היום המשא ומתן נשא פרי ובכך הסכסוך בין השניים לא יגיע בסופו של יום לבית המשפט.

ביולי האחרון, פרסמנו ב-N12 כי רייטר הודיע שהוא מפסיק את המשא ומתן בין הצדדים ומתכוון לקחת את הסכסוך לבית המשפט. רייטר טען שבנט העתיק ממנו רעיונות במהלך הקמפיין בלי לתת קרדיט או לשלם לו. 

רייטר אף האשים את אנשיו של בנט שבמהלך המשא ומתן, יוזרים פיקטיביים כתבו נגדו אמירות פוגעניות ברשת. כך למשל, לאחר שרייטר צייץ שאיילת שקד חושבת שהוא גאון, ענה משתמש אנונימי: "אחרי שהיא קוראת לך ככה, אתה מסתגר בשירותים עם תחליב לחות?".

בימינה מסרו על הפרסום: "אנו מאשרים כי מר יהודה רייטר העניק למפלגה שירותי ייעוץ במסגרת קמפיין הבחירות לכנסת ה – 24 ואנו מאחלים לו הצלחה בהמשך דרכו".