בצל הביקורת הרבה על מינויו, השר לשעבר מאיר שטרית הודיע הבוקר (שני) לשר המשפטים גדעון סער כי הוא מוותר על תפקידו בוועדה לבחינת מועמדים לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה. "דמי אינו הפקר, אני בז לכל המתחסדים והמתחסדות", כתב שטרית בהתייחסות לביקורת. סער: "מכבד את החלטתו, צר לי על עוגמת הנפש שנגרמה לו". השר המשפטים יצטרך כרגע להחליט על מועמד אחר לתפקיד, מה שעשוי לעכב את מינוי היועמ"ש הבא.

לקריאת המכתב המלא של מאיר שטרית

"מבקש להודות לך ולממשלה על ההחלטה למנות אותי לחבר בוועדה המקצועית-ציבורית לבחינת המועמדים לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה", כתב שטרית לסער. "תפקיד היועץ המשפטי לממשלה הוא תפקיד מפתח במערכת הממשל בישראל. על כן, שמחתי להיעתר לפנייתך לתרום מהידע ומהניסיון שלי, כשר משפטים לשעבר בפרטי ומתפקידי שר רבים נוספים בהם כיהנתי בכלל".

מאיר שיטרית מתמודד לראשות העיר יבנה (צילום: החדשות)
שר המשפטים לשעבר מאיר שטרית, ארכיון | צילום: החדשות

"המתקפות הפרועות עליי וגם עליך שלא פסקו גם אחרי החלטת הממשלה העלו אצלי הרהורים נוגים וצער", הוסיף שטרית על הביקורת הרבה שנשמעה על מינויו. "חוששני כי באווירה שנוצרה ללא שום הצדקה, יפגע תהליך המינוי. אני מעוניין כי יבחר האדם המתאים ביותר לתפקיד חשוב במעלה זה".

"דמי אינו הפקר", הוסיף. "אני בז לכל המתחסדים והמתחסדות שבלי לבדוק לגופו של עניין התנפלו בעיוורון, כמוצאי שלל רב על נושא שנדוש כבר ונדון לפני כ-8 שנים, שכולו שקר ועלילת שווא".

בתגובה למכתבו של שיטרית, שר המשפטים סער מסר: "אני מכבד את החלטתו של השר לשעבר מאיר שטרית. צר לי על עוגמת הנפש שנגרמה לו בשל היענותו לפנייתי".

גדעון סער (צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90)
שר המשפטים גדעון סער, ארכיון | צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

סער נמצא בדילמה מפני שהוא יצטרך להחליט על מועמד אחר. אחד השמות הוא שר המשפטים לשעבר פרופ' דניאל פרידמן, אך סער בחר כבר קודם את שטרית על פניו ולא בטוח שהוא ירצה כרגע לבחור בו. ההודעה של שטרית עשויה לעכב במעט את המינוי של היועץ המשפטי לממשלה, זאת מפני שמנדלבליט יסיים את תפקידו בסוף חודש ינואר. מהצד השני, השופט לשעבר אשר גרוניס כבר רצה לכנס את הוועדה, אז יכול להיות שזה דווקא יוביל לזרז את ההתהליכים כדי לעמוד בלוחות הזמנים.

הממשלה אישרה לפני כשבוע ברוב קולות את מינויו של שטרית לוועדה שתפקידה לאתר את היועץ המשפטי לממשלה הבא. בדיון שבו אושר מינויו של שטרית, חברי סיעת מרצ התנגדו וביקרו את בחירתו לתפקיד. הביקורת הציבורית נגד שטרית נשמעה בשל הטענות שהטריד מינית עובדת שעבדה בביתו ולאחר מכן שילם לה דמי שתיקה כדי שלא תספר על הדברים.