ראש הממשלה נפתלי בנט התייחס הבוקר (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה להגבלות החדשות שאושרו אמש בקבינט לנוכח התפשטות וריאנט אומיקרון. "יודע שזה לא קל, אבל זה צעד הכרחי", הוא אמר. "צריך להדק את הגבולות כדי לשמור על ישראל פתוחה מבפנים". 

וריאנט "אומיקרון" - סיקור נרחב ב-N12: 

"ככל שנדע יותר, נתאים ונדייק את הצעדים שלנו. מה שאני מבקש מהציבור זה סבלנות ומשמעת. אני מבין את העייפות מהחיים בצל הקורונה, אני שומע שאומרים לי ׳רק יצאנו מהדלתא ועכשיו הגיע זן חדש׳. זה לא קל לאף אחד, אבל זו המציאות. המשימה שלנו כממשלה היא לאפשר חיים שגרתיים ככל האפשר", הדגיש בנט.

ישיבת ממשלה (צילום: רוני כנפו, n12)
ישיבת ממשלה | צילום: רוני כנפו, n12

"ההגבלות על גבולות המדינה הן לא צעד קל, אבל זה צעד זמני והכרחי", הבהיר ראש הממשלה. "ישנם ענפים שנפגעים, כמו התיירות והתעופה, ואנחנו נותנים על כך את הדעת. הכי חשוב - כשאנחנו עומדים בפני איום צריך כמה שכבות הגנה. לנו יש חיסונים. אני מבקש מכולם: לכו להתחסן, זה שומר עליכם", הוא הוסיף.

ברקע חידוש שיחות הגרעין בין אירן למעצמות בווינה, הוא אמר כי "ישראל מוטרדת מאוד מהנכונות להסיר את הסנקציות ולאפשר זרימה של מיליארדים לאירן, בתמורה להגבלות לא מספקות בתחום הגרעין". ראש הממשלה ציין כי "זה מסר שאנחנו מעבירים בכל דרך, גם לאמריקנים וגם לשאר המדינות שנושאות ונותנות עם אירן".

בנט התייחס לביקור של שר הביטחון גנץ במרוקו, ואמר כי "נחתם שם הסכם MOU עם שר ההגנה המרוקאי, שיתחיל למעשה את שיתוף הפעולה הביטחוני הרשמי בין שתי המדינות, בתחומי המודיעין, התעשיות הביטחוניות והאימונים המשותפים. זו התפתחות חשובה מאוד".

מרוקו וישראל
מרוקו וישראל חותמות על מזכר ביטחוני לשיתוף פעולה ביטחוני בני גנץ

"גם בימים כאלה של אי ודאות חשוב שכולנו נתמקד בטוב, נבליט את הטוב ואת האור. אני מבקש, בשם שרי הממשלה, לאחל לאזרחי ישראל חג חנוכה שמח. עברנו את הדלתא, נעבור גם את זה", סיכם בנט.

השר אלי אבידר הודיע כי בכוונתו להצביע נגד איכוני השב"כ: "הממשלה הזאת לא יכולה להכשיר את כל הרעות החולות של הממשלה הקודמת. מצפה מכולם להצביע נגד, זו חציית קו אדום מטורף", הוא טען.

אתמול תקף אבידר את התנהלות ממשלת השינוי, והעומד בראשה בנט. "מצב הדמוקרטיה הישראלית גרוע באותה מידה כמו שהוא היה בתקופת נתניהו", אמר השר לוורד ושלום ירושלמי באירוע שבתרבות בצור הדסה. אבידר טען כי לבנט ניתן "המזל משמיים" להיות ראש ממשלה בממשלת השינוי שיכולה לשנות את החברה הישראלית, אולם "הוא לא ממצה את הפוטנציאל".