"שיקלי אמר שלא יצביע בעד פתיחת השערים לפלסטינים שעה לפני ההצבעה": שעות לאחר ההפסד הדרמטי בהצבעה על הארכת תוקפו של חוק האזרחות במליאת הכנסת, ראש הממשלה נפתלי בנט התייחס לראשונה לתבוסה שנחלה הקואליציה - ולהחלטתו של ח"כ עמיחי שיקלי ממפלגתו להצביע נגד - החלטה שהובילה להפלת החוק. שיקלי השיב: "נפתלי אתה מבורבר בניווט, עוד לא מאוחר לעשות את המעשה הנכון".

לשאלת N12, אמר בנט: "שיקלי נקלע לבלבול, לבי איתו. שעה לפני ההצבעה הוא אמר אני לא אצביע בשום מצב בעד פתיחת השערים לכניסת פלסטינים. כמו בחלילן מהמלין שכפר שלם הולך בעיוורון אחר קוסם, נתניהו גרר אחריו אנשים שלא יזכרו לטובה את הלילה הזה. לא ברקת ולא דיכטר – שנאלצים לפגוע בצורה מודעת בביטחון המדינה בגללו". בדבריו, בנט סירב לומר האם בכוונתו להכריז על ח"כ שיקלי כפורש מסיעתו. 

"גם היום, אזרחי ישראל מתוודעים למרחק בין הכנסת לבין החיים האמיתיים של כולנו", הוסיף בנט, "מגיע לאזרחי ישראל ממשלה שאכפת לה מהאזרחים ושלא עוסקת כל היום בעצמה. האופוזיציה פגעה הלילה פגיעה ישירה בביטחון המדינה, בכוונת תחילה. מתוך איזשהי מרירות ותסכול, הם בסוף פגעו בטובת המדינה". 

עמיחי שיקלי וחברי הקואליציה במליאה על חוק האזרחות (עיבוד: AP / FLASH 90, פלאש/90 )
ח"כ שיקלי וחברי הקואליציה בהצבעה בכנסת, הבוקר | עיבוד: AP / FLASH 90, פלאש/90

"כל מי שהצביע נגד חוק האזרחות, מביבי, דרך טיבי, ועד שיקלי, בחר בפוליטיקה קטנה על פני טובת אזרחי ישראל, והם עוד יצטרכו הרבה זמן לתת לציבור דין וחשבון על מעשיהם", הדגיש, "גם כאן, כמו בדברים אחרים שהם הזניחו, אנו נתקן את העניין, נטפל בזה ונספק לציבור פתרונות טובים. אנחנו מסתכלים קדימה". 

עוד הוסיף ראש הממשלה: "אני מבקש להחזיר את הדיון ואת תשומת הלב לנושאים שאנחנו רוצים לקדם. בסוף, לילות לבנים בכנסת ותרגילים פוליטיים קטנים לא עוזרים למי שרוצה להקים עסק, לעשות קניות למשפחה ולסיים את החודש בשלום. הממשלה שלנו היא ממשלה שאכפת לה מהאזרחים ושעוסקת בתיקון".

אחרי דבריו של רה"מ, ח"כ שיקלי השיב בחשבון הטוויטר שלו. "רוב הבוחרים מבולבלים", כתב שיקלי כשהוא מצטט את בנט בריאיון שנתן ל"מהדורה המרכזית". "נפתלי יקר, אתה מבורבר בניווט, עוד לא מאוחר לחשב מסלול מחדש ולפעול להקמתה של ממשלה לאומית בדיוק כפי שהתחייבת".

הליכוד בתגובה לדברי בנט: "הוא מדבר על פגיעה בביטחון המדינה? שיא החוצפה"

זמן קצר לאחר דבריו של בנט, בליכוד מיהרו להגיב: "שיא החוצפה של בנט. הוא מדבר על פגיעה בביטחון המדינה?! מי שהקים קואליציה חלשה שנשענת על קולות השמאל הקיצוני ומפלגות פוסט-ציוניות שלא יעשה קולות של מי שסופר את ביטחון ישראל. שיגיד לציבור את האמת - שהוא מוכן לעשות ה-כ-ל כדי לשמר את שרידותו הפוליטית". 

עוד נכתב בהודעת הליכוד: "בנט העדיף לנהל משא ומתן עם השמאל הקיצוני ועם האנטי-ציונים ורק שלא לדבר עם הליכוד ומפלגות הימין. במקום לדון בפתרון הציוני הפשוט שהצענו - להאריך את צו השעה בחודשיים-שלושה ואחריהם להצביע על חוק יסוד ההגירה, הוא בחר להתעלם מאיתנו. במקום, הוא ושקד המשיכו במכירת החיסול של ארץ ישראל ואפשרו את חוק השיבה". 

במפלגה הדגישו: "הליכוד דורש מהממשלה לעשות את המעשה הציוני ההכרחי והנכון שנהנה מרוב עצום בכנסת ולהעביר מיד את חוק יסוד ההגירה. החוק מהווה פתרון כולל ואמיתי לאתגר איחוד המשפחות, המסתננים והמהגרים הבלתי חוקיים".