מהומה בוועדה המסדרת: במהלך הדיון של הוועדה המסדרת שנערך הבוקר (שני) התפתח עימות בין חברי הכנסת, שנמשך דקות ארוכות וקטע את רצף הדברים עם צעקות וכינויי גנאי. ח"כ מאיר פרוש (יהדות התורה) תקף את ח"כ עידית סילמן (ימינה) וכינה אותה: "ילדה קטנה". היא השיבה לו בתגובה: "אל תקרא לי ילדה קטנה" ולבסוף, הוא הוצא מהישיבה.

גלית דיסטל-אטבריאן בועדה המסדרת (צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90)
דיסטל על קארה: "האביר קאביר" | צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

ברקע הבלגן בוועדה, אמרה ח"כ סילמן: "הייתי מורה, הכול מתוקתק אצלי". ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה) עקץ בתגובה: "השאלה היא מי מנהל בית הספר פה".

ח"כ גלית דיסטל אטבריאן (הליכוד) לעגה בדיון לח"כ אביר קארה (ימינה) וקראה לו "האביר כאביר". על יועז הנדל אמרה: "האם עלינו ללמוד צלילה כמו יועז הנדל" - זאת בזמן שביקשה "להביע את מחאתי בשם גוש של שני מיליון בני אדם - מסורתיים, דתיים, חרדים שקולם איננו נשמע בתקשורת ובכנסת".

יעקב אשר (צילום: מרים אלסטר, פלאש/90 )
ח"כ יעקב אשר | צילום: מרים אלסטר, פלאש/90

מוקדם יותר ח"כ קטי שטרית (הליכוד) אמרה כי "יש לנו עדיין טראומה מהישיבה הקודמת". ח"כ סילמן ענתה לשטרית: "את לא יכולה להשתמש במילה בפוסט טראומה לדיון הקודם, אנחנו נכבד את הפוסט טראומטיים". ח"כ שמחה רוטמן (הציונות הדתית) התייחס לדבריה של סילמן: "אוי, נו באמת".

בתוך כך, ח"כ יוראי להב הרצנו (יש עתיד) תקף את ח"כ אורית סטרוק (הציונות הדתית) ואמר לה: "נו, דברי כבר". סטרוק מצידה ענתה: "סליחה, מה זה 'דברי כבר'? אתה לא תדבר אליי ככה". ח"כ הרצנו ענה: "בואי נתקדם". ח"כ מירב בן ארי התערבה: "מה הוא כבר אמר לך, 'דברי כבר?'". ח"כ מיכל רוזין (מרצ) הוסיפה:"חזרת עם אנרגיות".

במסגרת הוועדה, ח"כ אשר ביקש להעלות גם את הצעת החוק שלו, שמבקשת להקים קרן כלכלית שתפצה את משפחות ההרוגים כפי שבוצע אחרי אסון ורסאי, אך אין זה התאפשר לו. "לא נענית לבקשה שלי", הוא אמר ליו"ר הוועדה ח"כ סילמן. "אני שוב פונה אם פיכם וליבכם שווים והיה אכפת לכם באמת מההרוגים ומהנפגעים, לא הייתם דוחים את החוק הזה. בושה, אני רוצה תשובה. את מביעה דחייה".

בצלאל סמוטריץ (צילום: אלי דסה)
ח"כ סמוטריץ' | צילום: אלי דסה

אתמול פנה ח"כ אשר לסילמן וביקש לכלול בדיון בנושא פטור מחובת הנחה את הצעת החוק שנוגעת לנפגעי האסון הלאומי במירון. "הצעת החוק זוכה לקונצנזוס נרחב וחתומים עליה נציגים מרוב סיעות הבית ובכך נוכל להביא בשורה לאותן משפחות המתמודדות יום-יום עם השלכות האסון הנורא", טען.

גם ח"כ סטרוק דרשה להוסיף לסדר היום הצעת חוק - בעקבות הפרסום שלפיו 6 ערבים מלוד חשודים במעורבות ברצח יגאל יהושע. "פניתי ליו"ר הועדה בבקשה להוסיף לסדר היום בקשה לפטור מחובת הנחה לחוק ביטול אזרחות או תושבות למחבלים ישראלים. החוק הזה, שעליו חתומים 44 ח"כים, חיוני יותר מאי פעם לחיזוק ההרתעה", כתבה בחשבון הטוויטר שלה.

יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' הגיש בקשה לוועדה - למתן פטור מחובת הנחה להצעת חוק יסוד ההגירה. לדבריו, הוא "ימנע איחוד משפחות בצורה הרמטית ואחראית הרבה יותר מהוראת השעה המחוררת שהקואליציה מבקשת לקדם. אין לי ספק שמי שהכריזו שאסור לשים שיקולים פוליטיים מעל טובת המדינה יסייעו לנו בקידום החוק החשוב הזה לטובת המדינה".

_OBJ