"ממה אתם מפחדים?": בזמן דיון בוועדה המסדרת על קביעת תאריך להצהרת האמונים של הנשיא הנכנס יצחק הרצוג, התפתחה מהומה בין חברי הכנסת בוועדה. יו"ר הוועדה, ח"כ עידית סילמן (ימינה), סירבה לאפשר העלאת הצעות לסדר, ובאופוזיציה זעמו ותקפו בתגובה: "שהיועצת המשפטית תחווה דעתה, הצעות לסדר זה הנוהג המקובל". בעקבות המהומה, סילמן הוציאה מהדיון את חברי הכנסת יצחק פינדרוס (יהדות התורה), יעקב אשר (ש"ס) ואופיר כץ (הליכוד).

בעקבות ההחלטה של סילמן שלא לאפשר העלאת הצעות לסדר היום, ח"כ יעקב מרגי (ש"ס) ביקש את התערבות היועצת המשפטית של הוועדה. "שהיועצת המשפטית תחווה דעה אם אפשר לא לאפשר הצעות לסדר". ח"כ אשר הצטרף: "הבית הזה בנוי על מנהגים וכבוד, לא רק על תקנון. הצעות לסדר זה הנוהג המקובל".

ח"כ כץ הוסיף: "אתם משביתים את הכנסת. יש לכם רוב, ממה אתם מפחדים? אתם פוגעים בצורה אנושה בעבודת הכנסת. לא רק הגבלתם את החוקים, העברתם פה נורווגי משודרג ובגלל שאין לכם ח"כים אתם מצמצמים את הוועדות. אתם חבורה של פחדנים".

הועדה המסדרת, חילופים בראשות הוועדה הזמנית לעינייני כספים (צילום: ערוץ הכנסת)
יו"ר הוועדה המסדרת עידית סילמן | צילום: ערוץ הכנסת

יו"ר סיעת יש עתיד, בועז טופורובסקי, הגיב על המהומה שפרצה בוועדה: "חברי האופוזיציה ממשיכים בהרגלם לבזות דיונים. אחרי הצגת הצעקות בדיון השבעת הממשלה בכנסת, הם המשיכו היום את משחק הצעקות שלהם גם בדיוני הוועדה המסדרת לקביעת מועד להצהרת נשיא המדינה הנכנס הרצוג בפני הכנסת".