יממה לאחר שנשיא המדינה ריבלין הטיל על בנימין נתניהו את מלאכת הרכבת הממשלה, יאיר לפיד הציג היום (רביעי) בחשבון הפייסבוק שלו את הממשלה שהוא מעוניין להקים, אם וכאשר נתניהו לא יצליח לגייס את התמיכה הדרושה לכך. לטענת לפיד, זו תהיה "ממשלת הסכמה לאומית. אף אחד לא יקבל את כל מה שהוא רוצה, אבל יהיה איזון שיכריח אותנו להתמקד במטרות מעשיות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"השלב הראשון לא פעל לטובתנו. נתניהו קיבל את המנדט ראשון, אבל זה לא אומר שאנחנו מפסיקים לעבוד", כתב יו"ר יש עתיד. "ישראל היא מדינה פצועה. כלכלית, חברתית ולאומית. תפקידנו לעשות הכול כדי לשנות כיוון". הוא דחה את החלוקה הקבועה לימין ולשמאל, והדגיש ש"זו תהיה ממשלתם של הישראלים המודאגים. אלה שחושבים שכרגע הרבה יותר חשוב לדאוג לפרנסה ולשלום-בית בחברה הישראלית".

הממשלה שננסה להקים -- השלב הראשון לא פעל לטובתנו. נתניהו קיבל את המנדט ראשון. חבל, אבל זה לא אומר שאנחנו מפסיקים לעבוד....

Posted by ‎Yair Lapid - יאיר לפיד‎ on Tuesday, April 6, 2021

ברמה המעשית, לפיד ויש עתיד פועלים להקמת ממשלה יחד עם ימינה, תקווה חדשה, ישראל ביתנו, כחול לבן, העבודה ומרצ. "3 מפלגות ימין מובהקות, 2 מפלגות מרכז ושתי מפלגות שמאל ציוני", כתב. "זה אומר שאף אחד לא יקבל את כל מה שהוא רוצה, אבל יהיה איזון שיכריח אותנו להתמקד במטרות מעשיות: תקציב, בריאות, חינוך, הצורך הדחוף להוריד את הלהבות בחברה הישראלית. בדרך, עלינו לשנות גם את שיטת הממשל הפגומה שלנו".

"איש לא יזנח את האידיאולוגיה שלו", הבטיח לפיד, "אבל כרגע יש לנו בעיות דחופות יותר. הילדים לא היו השנה בבית הספר, בתי החולים קורסים, אנחנו צריכים להיערך ליום שבו מאות אלפי ישראלים יפסיקו לקבל דמי אבטלה. הבעיות האלה אינן של ימין ושמאל, אלא של אנשים אמיתיים שיש להם חיים אמיתיים".

לפיד חתם את דבריו בהבטחה ש"כלי העבודה העיקרי של ממשלה כזו יהיה היכולת לדבר ולמצוא פתרונות. היא תהיה מבוססת על כבוד הדדי. אזרחי ישראל מוכרחים לראות מולם מנהיגים שיודעים לשים בצד את המחלוקות - ולפעול למען מטרה משותפת".