אחרי שהנשיא ריבלין העניק את המנדט להרכבת הממשלה לבנימין נתניהו, יו"ר ימינה נפתלי בנט נושא היום (שלישי) הצהרה לתקשורת: "ישראל זקוקה לממשלה שתשקף את התפלגות הדעות בעם, ממשלה לאומית ימנית יציבה. אעשה הכול כדי למנוע עוד בחירות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אני לא מכיר הרבה פוליטיקאים שעמדו מול האופציה הריאלית המיידית להיות ראש ממשלה - ולא זינקו עליה", אמר בנט בהתייחסו לדברי לפיד על שהציע לו להיות ראשון ברוטציה בממשלת אחדות. "לי לא היתה דילמה. לא אוותר על ערכיי למען שום תפקיד".

בנט הוסיף ברומזו לסמוטריץ': "יש כאלה שקוראים לעצמם ימין אבל אין להם בעיה לגרור לעוד מערכת בחירות איומה בשם אותם 'ערכים נשגבים'.. כמו אותם אנשים שלפני 2,000 שנה הלכו ושרפו מאגרי מזון אחד של השני. לא אידיאלים יש שם - אלא אמביציות". 

בנימין נתניהו ונפתלי בנט (עיבוד: פלאש 90)
בנימין נתניהו ונפתלי בנט | עיבוד: פלאש 90

בנט אמר שהוא מאחל לנתניהו בהצלחה. "נגיע עם רצון טוב למו״מ הקואליציוני, נעשה הכול למנוע בחירות חמישיות". הוא סיים את דבריו בפנייה למפלגות: "אני באמת מבקש כאן, מימין ומשמאל ומכולם, למען השם - יש לנו מדינה, תפסיקו עם הקמפיין הזה. אעשה הכול כדי להביא את ישראל לחוף מבטחים".

יו"ר מרצ ניצן הורוביץ הגיב בריאיון לדפנה ליאל על הצהרת בנט: "לא נסכים לממשלה שבה הימין ישלוט בלי להתפשר. אנחנו רוצים שותפות ולא השתלטות".

גדעון סער אמר כי יש שתי ממשלות אפשריות: ממשלה של המחנה הלאומי בראשות מועמד שאינו נתניהו, או ממשלת אחדות פריטטית "שתאפשר לנו לעמוד על הערכים והעקרונות". "דבר אחד ברור", אמר סער, "אין אף כוח שיכול לכפות עלינו להצטרף לממשלה שלא תאפשר לנו לשקף את הערכים שלנו‎".

ניצן הורוביץ מצביע (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)
יו"ר מרצ ניצן הורוביץ מצביע לכנסת | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

מוקדם יותר היום תקף יו"ר מפלגת הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ', על ששקל לדבריו לכהן בראשות ממשלה בתמיכת המפלגות הערביות: "בנט פועל אקטיבית בכדי לסכל את המאמצים לצירופו של גדעון סער לממשלת ימין ומבקש לייצר לעצמו לגיטימציה לפירוק המחנה הלאומי ולחבירה חסרת אחריות לשמאל", כתב שותפו לשעבר של בנט.

ימינה תקפה בחזרה את מה שכינתה "איגרת השנאה של סמוטריץ'": "נחש בתחפושת צדיק, שכבר הכיש במסלול הקריירה שלו את אורי אריאל ורבים אחרים עליהם דרך למען קידומו האישי שבוער בתוכו. הוא מנסה לשעבד בכפייה את הציבור הציוני דתי למטרותיו האישיות תוך כדי הכתמת ציבור זה וביזויו".

אתמול החליטו בימינה להמליץ לריבלין על יו"ר מפלגתם, נפתלי בנט. ח"כ איילת שקד אמרה לנשיא: "למרות שמספר הממליצים נמוך - יש לו (לבנט) סיכוי והוא יכול להצליח בכך". עוד אמרה שקד: "אם הנשיא יחליט להטיל את הרכבת הממשלה על מועמד אחר, נבקש סבב נוסף עוד 28 יום לקיים סבב נוסף ולהטיל על בנט".