ברקע המגעים הקואליציונים הנמרצים לקראת הטלת המנדט, יו"ר מפלגת הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' תוקף היום (שלישי) את מהלכיו של בנט - ששוקל לדבריו לכהן בראשות ממשלה בתמיכת המפלגות הערביות. "בנט פועל אקטיבית בכדי לסכל את המאמצים לצירופו של גדעון סער לממשלת ימין ומבקש לייצר לעצמו לגיטימציה לפירוק המחנה הלאומי ולחבירה חסרת אחריות לשמאל", כתב. "ימינה" בתגובה: "איגרת שנאה - סמוטריץ' נחש בתחפושת צדיק".

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במסר מפורט שכתב הבוקר לציבור, מגולל סמוטריץ' את תוכניתו לכאורה של יו"ר ימינה ואת חששו מפניה: "מי שרוצה לשמור לאורך זמן על שלטון הימין, על ההתיישבות, על התורה, על הזהות היהודית של המדינה, חייב להתנגד להפיכת תומכי הטרור לשותף לגיטימי. מי שיכיר בהם כדי לשמור על שלטון הימין של היום יאבד את שלטון הימין מחר. אויב הוא לא שותף לגיטימי. נדמה שנתניהו והמפלגות החרדיות מתחילים להבין את זה, ומי שצועד לשם כעת בעיניים פקוחות הוא נפתלי בנט, ששועט לעבר ממשלה בראשותו שתידרש להימנעות תומכי הטרור הללו".

"מה שבנט בעצם עושה זה לשנות לחלוטין את מפת החיבורים והגושים בציבור הישראלי", הוסיף. "לא בפוליטיקה, בציבוריות הישראלית. ובחיבורים החדשים שיווצרו בסדר החדש הציבורים הדתי והחרדי עלולים למצוא את עצמם לבד ובמיעוט להרבה מאוד שנים. הנזק של זה למדינת ישראל בכל מה שאנחנו מאמינים שחשוב לה יהיה נורא. זה עלול לעלות לנו במדינה פלשתינית ופינוי ישובים, בחורבן עולם התורה, בהרס הזהות היהודית של המדינה, ועוד".

בצלאל סמוטריץ' (צילום: החדשות 12, החדשות12)
סמוטריץ' נגד בנט | צילום: החדשות 12, החדשות12

שותפו לשעבר של בנט מזהיר כעת מההשלכות ארוכות הטווח של מהלכיו: "במילים אחרות, בנט חותר לפירוק המחנה הלאומי וליצירת קרע עמוק שספק אם ניתן יהיה לאיחוי בין מרכיביו. כל זאת לטובת ברית חלופית זמנית, מלאכותית, ותלויה הדבר, שגם לו עצמו ברור שאין לה עתיד לאורך זמן. המהלך הזה של בנט הוא מהלך פזיז, חסר אחריות וקצר רואי. נראה ששאיפותיו האישיות חסרות המעצורים משבשות את שיקול דעתו ועלולות להמיט לאורך זמן אסון על המחנה הלאומי ועל הציונות הדתית". 

מול מהלכים אלו מבטיח סמוטריץ' להילחם בכל הכח. "לא אתן ידי לממשלה שתכשיר אויבים כשותף לגיטימי ותעלה את השמאל לשלטון, ובאותה נחישות לא אתן לקחת את הציונות הדתית לבגידה בשותפיה הטבעיים במחנה הלאומי", כתב."אני בקשר רציף עם המפלגות החרדיות ומתרשם שראשיהן מבינים את זה ואמשיך בעזרת השם לעשות כל שביכולתי כדי להמשיך ולהסביר להם את הסכנה האסטרטגית הזו ולמנוע גם מהם לעשות את הטעות הקשה הזו". 

סמוטריץ' ובנט, ארכיון (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
על בסיס הדברים האלה נפרדו דרכנו, סמוטריץ' | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר הציונות הדתית טוען כי הוא כותב על האסטרטגיה של בנט מידיעה - ולא הערכה. "זה היה הויכוח בינו לביני לפני הבחירות וזה מה שהביא לפרידה בינינו", כתב בפוסט. "יצור הכלאיים שבנט ירכיב, אם לא יעצור רגע לפני התהום, יחזיק מעמד זמן קצר ויקרוס, הימין יבוא איתו חשבון והוא יעלם בבחירות הבאות, והמחנה הלאומי בראשות נתניהו יחזור לשלטון כמו גדול".  

מפלגתו של בנט תקפה בחזרה את מה שכינתה "איגרת השנאה של סמוטריץ'": "בצלאל סמוטריץ׳ הוא נחש בתחפושת צדיק, שכבר הכיש במסלול הקריירה שלו את אורי אריאל ורבים אחרים עליהם דרך למען קידומו האישי שבוער בתוכו. הכל—באיצטלה של ״לשם שמיים״ ומתוך ״אידיאלים נשגבים״. הוא מנסה לשעבד בכפייה את הציבור הציוני דתי למטרותיו האישיות תוך כדי הכתמת ציבור זה וביזויו".

עוד נכתב בתגובה: "סמוטריץ׳ משקר במצח נחושה, בודה ביודעין עובדות שלא היו ולא נבראו, ומדרדר בהפקרות את ישראל לבחירות חמישיות וכאוס. ימינה תמשיך להתנהל בנחישות למען הקמת ממשלה לאומית טובה ויציבה בישראל לאור ערכיה".