נתניהו ובנט נפגשו אתמול (שישי) לשיחה בארבע עיניים שנמשכה כ-3 שעות ורבים תהו על מה הם שוחחו כל הזמן הזה. הערב אנו חושפים כי נתניהו הציע ליו"ר ימינה רוטציה של ראשות הממשלה לצד כניסה לרשימת הליכוד עם כוח משמעותי. בלשכת נתניהו מכחישים ואומרים שלא הוצעה לבנט רוטציה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

 

החלק הארי של פגישת השניים הוקדש לסיפורים של נתניהו על איך התנהלה ממשלת הרוטציה עם יו"ר כחול לבן בני גנץ, עד כמה זה היה סיוט עבורו ועד כמה שהפריטטיות לא אפשרה לו להתנהל.

כתבות נוספות ב-N12:

בנט ולפיד נפגשו לקראת הגשת ההמלצות לנשיא ריבלין

תוצאות בחירות 2021: 52 מנדטים לגוש תומכי נתניהו

הנאום של יו"ר רע"ם מנסור עבאס: "דוגל בחזון של שלום וסובלנות"

מחשש שבנט יבחר להיות ראש ממשלה לצד יאיר לפיד, נתניהו ניסה בפגישה להמחיש ליו"ר ימינה כיצד ייראו חייו עם מספר מועט של מנדטים ימניים בתוך ממשלת שמאל. לטענת נתניהו, אם בנט ייכנס לממשלה עם לפיד, מדובר יהיה בגיהנום פוליטי עבור בנט, ממשלה שאורך חייה יהיה קצר במיוחד ותהווה עבורו קריסה פוליטית.

 

בצלאל סמוטריץ' ואיתמר בן גביר  (צילום: פלאש 90)
סמוטריץ' ובן גביר: יסכימו להיכנס לממשלה בהישענות על רע"ם? | צילום: פלאש 90

עם זאת, לשני הצדדים ברור שנתניהו היה צריך לתת לבנט הצעה מפתה מאוד כדי שיוותר על ראשות ממשלה, כפי שמציעים לו בצד השני. לכן בשלב הזה נתניהו דיבר עם בנט על "מסלול בני גנץ" (שכידוע לא התממש בסופו של דבר): ראש הממשלה הראשון יהיה נתניהו למשך שנה-שנה וחצי, ואז הוא יעביר את השרביט לבנט. המשמעות: יו"ר ימינה יגיע לבחירות הבאות כראש ממשלה וגם עם כוח משמעותי בתוך הליכוד.

נתניהו אומנם גם הבטיח לבנט שהוא ייכנס לליכוד ויקבל בערך 20% מהרשימה לכנסת, אך שני הצדדים מבינים שלנתניהו אין דרך להבטיח את ההצעה כי לבסוף היא צריכה לעבור את אישור המפלגה. אם ההצעה תבוא לבסוף לאישור הליכוד, קשה להאמין שחברי המפלגה יקבלו בזרועות פתוחות יריב פוליטי נוסף לראשות התנועה ביום שאחרי נתניהו.

ארכיון (צילום: פלאש 90)
בנט ולפיד: ייפגשו הערב | צילום: פלאש 90

חשוב לציין שבימינה מבינים שלמרות כל ההצעות המפתות שקיבלו מנתניהו - לבסוף אין עדיין ממשלה גם אם בנט יסכים לכך. אם נתניהו יקבל את המנדט מהנשיא, יהיה לו פרק זמן של חודש ימים לשכנע גם את סמוטריץ' להצטרף לממשלה בהישענות על רע"ם מבחוץ.