מבצע החיסונים בישראל החל הרבה לפני שנכנסו לתוקף הבדיקות המהירות באופן נרחב, אבל מתברר הבוקר (שני) שיש מקום אחד לפחות שישתמש בהן: הכנסת. בקרוב יתבצעו במשכן בדיקות קורונה מהירות לחברי הכנסת ולעובדים המגיעים אליו באמצעות הטכנולוגיה הניידת של סופיה, בדומה לכניסה לאיים הירוקים באילת ובים המלח.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כל חברי הכנסת, עובדי המשכן והאורחים המגיעים לכנסת שייבדקו בקרוב באמצעות סופיה, יוכלו לקבל את התוצאה בתוך כ-15 דקות במעמד הבדיקה, ללא צורך במעבדה, הודות לטכנולוגיה המאפשרת לכל מכשיר קטן לבצע כ-40 בדיקות בשעה.

יודגש כי המכשיר הנייד שיוצב בכנסת הוא מתוך המלאי הקיים של המכשירים שמשרד הבריאות רכש, שאושרו על ידי ה-FDA והמעבדה המרכזית לנגיפים של משרד הבריאות. סופיה היא גם בעלת תו התקן האירופי CE, ומהווה פריצת דרך טכנולוגית אשר פותחה על ידי ענקית האבחון האמריקאית קווידל (Quidel).

עד היום כבר בוצעו בישראל בעזרת הטכנולוגיה של סופיה כ-160,000 אלף בדיקות מיידיות בחדרי מיון, בבתי אבות, בפיקוד העורף, במשטרה, בשירות בתי הסוהר ובקופות החולים. נוסף על כך, בוצעו כ-56,000 אלף בדיקות מיידיות גם באיי התיירות הירוקים באילת ובים המלח. עלות הטכנולוגיה של סופיה היא כשליש מעלות בדיקת PCR רגילה, ללא תלות במעבדה או שינוע דגימות.

ברחבי העולם נערכות בכל חודש כ-13 מיליון בדיקות סופיה, והשימוש בה יצמח ליותר מ-70 מיליון בדיקות לחודש עד סוף שנת 2021.