מצטרפים חדשים לימינה: לאחר שרק לפני שבוע ניסה ראש הממשלה נתניהו לשכנע את הנהגת תנועת "אני שולמן" לא להקים מפלגה חדשה - מנהיג התנועה אביר קארה הודיע היום (שלישי) כי בבחירות לכנסת ה-24 תנועתו תרוץ כחלק מרשימת ימינה בראשות בנט. קארה ישובץ בעשירייה הראשונה ועוד שני נציגים מתנועתו בעשירייה השנייה. נשיא איגוד העצמאיים הביע ביקורת: "כל אותן הממשלות שבהן בנט היה חבר בכיר הצביעו פעם אחר פעם נגד כל ניסיון לקדם דמי אבטלה לעצמאים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ביום ראשון פרסמנו כי אביר קארה, מייסד תנועת העצמאיים "אני שולמן", נפגש עם נציגי ארגוני העצמאיים והצהיר כי בכוונתו לחבור לימין. בהקלטה נשמע קארה מודה: "אין לנו באמת סיכוי, חייבים לחבור למפלגה קיימת". הוא הצהיר בפני חברי התנועה כי עומדות בפניו שלוש הצעות הצטרפות כשביניהן מפלגת תקווה חדשה של סער וימינה של בנט.

היום קארה שם סוף להשערות לגבי עתידו הפוליטי והכריז על חבירתו לבנט בבחירות הקרובות יחד עם תנועתו "אני שולמן". בשיחת זום של התנועה אמר קארה: "אנחנו מצטרפים לימינה, לא אני לבד. יהיו כמה נציגים". מסתמן כי מצטרף נוסף מהשולמנים לבנט הוא העצמאי אבי חיימוב, בעל מסעדת שניצל פוינט בתל אביב. לפי ההסכם עם בנט - השולמנים יקבלו 3 מקומות ריאליים ברשימת ימינה.

מייסד התנועה אביר קארה ישובץ בעשירייה הראשונה, ובמקומות 11-20 יהיו עוד שני נציגים של השולמנים. יו"ר ימינה בנט שנכח בשיחת הזום התחייב כלפי העצמאיים ואמר להם: "אנחנו מכניסים אתכם כקבוצה ונדרוש מכל השותפים הקואליציוניים להתחייב על שורה של מהלכים למען בעלי העסקים".

נפתלי בנט (צילום: Photo by Yonatan SindelFlash90)
האם הצירוף של קארה יעזור לימינה? נחכה ונראה. יו"ר המפלגה נפתלי בנט | צילום: Photo by Yonatan SindelFlash90

"אני קורא מפה לכל החברים, לכל משפחת השולמנים, בואו נביא ראש ממשלה חדש", קרא קארה וניסע לשכנע את חבריו להביע תמיכה ולחזק את ימינה: "אני יודע שרק לבנט אכפת באמת מהכלכלה, מהעצמאים, מהמדינה".

בתוך הקבוצה של תנועת "אני שולמן" יש כבר לא מעט תגובות שמתנגדות למהלך. "מאחל לך בהצלחה, עבודה של שנה וחצי הלכה פארש בשביל חצי שנה ג'וב בכנסת", הגיב אחד מחברי הקבוצה. "ברגע שהצטרפת למפלגה קיימת פירקת את השולמנים", כתבה חברה אחרת. "מאכזב בחירה גרועה", הגיב גולש נוסף.

אבי חיימוב (צילום: N12)
בעל מסעדת שניצל פוינט אבי חיימוב. מסתמן כי יצטרף לקארה בימינה | צילום: N12

לא כל העצמאיים תומכים בחבירה של השולמנים לימינה. נשיא לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל עו"ד רועי כהן שמתמודד בבחירות בתור מספר 2 במפלגת תנופה בראשות עופר שלח הביע ביקורת על ההחלטה להצטרף לבנט. "שוב מנסים לזרוע חול בעיני ציבור העצמאים שפוליטיקאים ותיקים שיכלו לשנות ולא עשו כלום למען העצמאיים הם הפיתרון", אמר.

עו"ד כהן הסביר: "הצטרפות לנפתלי בנט יו"ר מפלגת ימינה אין בה כל בשורה, נשאלת השאלה מה הוא עשה למען ציבור העצמאים כשר הכלכלה? הכי קל היום זה לפזר הבטחות. כל אותן הממשלות שבהן בנט היה חבר בכיר, הצביעו פעם אחר פעם נגד כל ניסיון לקדם דמי אבטלה לעצמאים, אני בטוח שציבור העצמאים מספיק נבון וחכם לדעת מי באמת יפעל למענו בכנסת הבאה במעשים ולא במילים".