בצל הוויכוח הבוער על פעילות מערכת החינוך בסגר, הורים רבים בישראל החליטו לא לשלוח את ילדיהם לבתי הספר והגנים. אחד מההורים האלה הוא יו"ר ימינה ח"כ נפתלי בנט, שהבוקר (שלישי) צייץ על כך בחשבון הטוויטר שלו, ועודד את הורי ישראל לפעול כמוהו. "לראשונה מבחירה, לא אשלח את ילדיי היום לבית הספר", כתב בנט. "‏כך אני ממליץ לכם".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עוד תקף בנט את מדיניות האכיפה של הממשלה והעומד בראשה: ‏"ברמת תחלואה כזו שנובעת מפחדנות של נתניהו וגנץ לאכוף באופן דיפרנציאלי בערים אדומות ומכניעה ללחץ פוליטי, ומכישלון ניהולי בהכנסת חולי המוטציה הבריטית לארץ בנתב"ג ללא שום בדיקות, ‏הממשלה הובילה אותנו לגל שלישי מופרע".

"אם אין ברירה ושולחים", סיכם בנט. "שיקפידו היום יותר מתמיד על מסכות כל היום ומעל גובה האף. רואים את הסוף - שמרו על עצמכם".

בנט מתגורר ברעננה, שלפי תוכנית הרמזור צבועה הבוקר בצהוב וכלל בתי הספר שבה אמורים לפעול. שיעור הבדיקות החיוביות בעיר עומד על 3% ומספר החולים הפעילים בעיר, על פי נתוני משרד הבריאות, הוא 223. 

אתמול פירסמנו כי במערכת החינוך יש 2,125 מורים ו-12,514 תלמידים שנדבקו בקורונה. כ-74 אלף תלמידים ואנשי צוות נמצאים בבידוד, וכיתות וגנים רבים סגורים. לא מעט רשויות החליטו על דעת עצמם לסגור את מוסדות החינוך ביישובים, ומגמת ההורים שחוששים ולא שולחים את ילדיהם לבתי הספר שכן פתוחים, עולה גם היא. לנוכח נתוני התחלואה המטפסים, משרד הבריאות יתכנס היום לישיבת חירום וידון בין השאר בהמלצה לסגור לחלוטין את מערכת החינוך. גם הממשלה תתכנס היום לדון בהמלצות להידוק הסגר.