הצהרת נתניהו על השקעת איחוד האמירויות בישראל מעוררת סערה: בעקבות הדברים שאמר ראש הממשלה בימים האחרונים על כך שיורש העצר האמירתי מוחמד בן זיאד כבר התנדב להעביר השקעות לישראל בהיקף של כ-40 מיליארד שקלים, באבו דאבי מצננים היום (רביעי) את ההתלהבות ומציינים שהדבר נמצא רק בשלב ראשוני ביותר. באיחוד גם מציינים שהקשרים שיש לה הם מול מדינת ישראל ולא מול פוליטיקאי כזה או אחר - וכי הם לא רוצים להיות מעורבים בקמפיין הבחירות של נתניהו, שבמסגרתו בירך על אותה השקעה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתגובה להצהרות של נתניהו, שר הכלכלה נשלח לצייץ בטוויטר הבהרה: "מנקודת המבט של איחוד האמירויות הערביות, מטרתם של הסכמי אברהם היא לספק בסיס אסטרטגי יציב לטיפוח שלום ושגשוג עם מדינת ישראל ובמרחב כולו. איחוד האמירויות לא תהיה חלק בבחירות הפנימיות בישראל, לא עכשיו ולא אף פעם".

וזה לא נגמר בציוץ הזה: מאחורי הקלעים גורמים באיחוד מדברים על זעם ותסכול בשימוש שעושה נתניהו בקמפיין הבחירות שלו, שבו גם עירב באופן אישי את שמו של בן זיאד. באמירויות גם הופתעו לראות את ההכרזה על ההשקעה, והביעו על כך מורת רוח וציינו כי הם לא רוצים בשום פנים ואופן לשרת אף צד במערכת הפוליטית בישראל ולהיות מעורבים במערכת הפוליטית כאן.

בשבוע שעבר ראש הממשלה אמור היה להמריא לאבו דאבי, לביקור ראשון באיחוד האמירויות לאחר החתימה על הסכמי השלום. הביקור הסתייע רק אחרי שראש המוסד יוסי כהן הפעיל את קשריו, אך בסופו של דבר הוא בוטל בשל התקרית הדיפלומטית מול ירדן שלא אישרה למטוס ראש הממשלה לטוס מעל שטחה בדרך לאיחוד.

למרות הביטול הזה, נתניהו עדיין מנסה להגיע לאיחוד האמירויות לפני הבחירות: בתחילה דובר על ביקור אפשרי מחר, ונתניהו מתעקש לטוס אולי ביום שישי הקרוב. עם זאת, לפי שעה מסתמן כי הוא לא ייצא לפועל, וזאת בשל הבנה באיחוד האמירויות שבעת הזאת ביקור כזה יהווה המשך לקמפיין, ולכן הם לא מעוניינים בביקור כעת - אך לא מתנגדים לביקור לאחר הבחירות.